עסקה משפחתית: חלל תמשיך לספק ל-yes שירותי תקשורת

העסקה היא בהיקף של 263 מיליון דולר ■ דירקטוריון בזק שבשליטת שאול אלוביץ' אישר את המשך ההתקשרות של yes עם חלל תקשורת

גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
השיגור של הלוויין עמוס 5צילום: Oleg Urusov / RIA Novosti/ או?
גיא ארז

דירקטוריון בזק אישר את המשך ההתקשרות בין חברת yes לחלל תקשורת, וחלל תספק לחברת הטלוויזיה בלוויין שירותי תקשורת עד סוף 2028. שתי החברות הן בשליטת שאול אלוביץ', דרך חברת יורוקום. העסקה מותנית באישור של אסיפת בעלי המניות.

עלות ההסכם היא 263 מיליון דולר, המשקפת עלות שנתית של 21.9 מיליון דולר. ההסכם ייכנס לתוקף רטרואקטיבית, החל ב–1 בינואר 2017. מדובר בהארכת ההסכם הקיים בין החברות, שהתייחס לאספקת השירותים בידי חלל. לפי החברה, בשל העובדה כי הלוויין עמוס 6, שהיה אמור לספק לyes – שירותי תקשורת, התפוצץ במהלך שיגורו בספטמבר 2016, עודכן ההסכם לזה הנוכחי. לפי החברה, סכום ההתקשרות נשאר זהה לסכום העסקה הקודמת, להוציא תוספות זניחות שמשקפות את העלויות הנוספות של חלל בעמוס 7 למשך ארבע שנים.

חלל מספקת לyes – שירותים מלאים בעזרת הלוויינים עמוס 2, שייצא בקרוב משימוש, ועמוס 3. בקרוב צפויה חלל לקבל לוויין של חברת אסיהסט (שיושכר עבורה לארבע שנים עם אפשרות להארכת החוזה) ובעזרתו תעניק לyes – שירותים, בנוסף ללויין עמוס 3. בעתיד, עם השלמת ייצורו ושיגורו של הלוויין החדש שלה, עמוס 17, שאותו תרכוש החברה מבואינג האמריקאית, יחליף את הלוויין עמוס 7.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker