מנכ"לית סאני תקשורת התפטרה בעקבות מחלוקת עם יו"ר החברה

החברה הודיעה כי ההתפטרות של ענת כהן שפכט מגיעה על רקע "מחלוקות שאינן ניתנות לגישור עם יו"ר הדירקטוריון" ■ מניית סאני תקשורת זינקה ביותר מ-280% מאז כניסתה של שפכט לחברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ענת כהן שפכט
ענת כהן שפכטצילום: אייל טואג

מנכ"לית סאני תקשורת ענת כהן שפכט התפטרה הבוקר. בהודעה אשר נשלחה היום (ד') לבורסה נכתב "ההתפטרות כרוכה בנסיבות שיש להביאן לידיעת מחזיקים בניירות הערך של התאגיד. התפטרותה מגיעה על רקע מחלוקות שאינן ניתנות לגישור עם יו"ר הדירקטוריון משה ריינס על דרך ההתנהלות".

ההתפטרות מפתיעה במיוחד על רקע השיפור בתוצאות הכספיות של החברה בתקופת כהונתה של שפכט. מיום כניסתה לחברה, מניית החברה זינקה ביותר מ-280% - מ-22 אגורות ל-85 אגורות ושוויה של החברה בבורסה כיום הוא 156 מיליון שקל.

בשיחה עם TheMarker סיפר בכיר בחברה: "היו חילוקי דעות בין שפכט לריינס לגבי ניהול החברה. ריינס, אשר לא בא מהתחום בא עם פרספקטיבה של פיתוח החברה, הוא רצה לחשוב מחוץ לקופסא ופתח את החברה למקומות אחרים שלא קשורים לתחום הפעילות שלה היום".

האם הוא אסר עליה לבצע פעילויות מסוימות?

אילן בן דבצילום: אייל טואג

"ענת אינה כזאת שניתן לאסור עליה, אולי בגלל זה היא החליטה להתפטר", השיב הבכיר.  ענת רצתה את העצמאות שלה להמשיך לנהל את החברה בדרך שלה".

יש הטוענים כי בעל השליטה בחברה, יעקב לוקסנבורג, לא העריך את שפכט.

"היה לה שיתוף פעולה טוב עם לוקסי, הוא היה מעורב מאוד בניהול החברה. שניהם אנשים דעתניים וככאלה היו מחלוקות - אבל התוצאות הטובות דיברו בעד עצמן. מערכת היחסים ביניהם היתה טובה בסך הכל".

בכיר אחר בחברה ציין כי " הגיע מישהו חדש, שלא היה מספיק זמן בעסק וחשב כי הוא כבר יכול להעביר את הביקורת וצריך לעשות דברים אחרת. מסתבר כעת כי שפכט הרגישה שהיא לא יכולה להמשיך לנהל את החברה ככה. חבל, זאת חברה למודת פחד, היה נראה כי הקארמה עומדת להשתנות אבל אולי לא. "

חברת סאני תקשורת הודיע כי "מונה כממלא מקום מנכ"ל, סמנכ"ל המכירות של החברה בארבע השנים האחרונות, משה פרי, אשר מוביל מהלך משמעותי לשיפור מערך המכירות של החברה, חיזוק המותג סאני והפריסה הגיאוגרפית של נקודות המכירה - והכל בתמיכה ובשיתוף פעולה עם מטה סמסונג ישראל".

המניה זינקה ב-280%

במאי 2015 מונתה ענת כהן שפכט למנכ"לית סאני תקשורת, הידועה בשמה הקודם סקיילקס - החברה שבאמצעותה אילן בן דב ייבא את המכשירים הסלולריים של סמסונג לישראל.

כשכהן שפכט נכנסה לתפקיד, סקיילקס היתה לאחר קריסה: היא נמצאה בעיצומו של משבר מול סמסונג העולמית, שאיים על המשך קיומו של זיכיון החברה ועסקיה. ואולם מאז החברה התאוששה: המניה זינקה כאמור ב-280%, וסאני זכתה במכרז נחשק של משרד האוצר.

בשיאו של המשבר, לפני שכהן שפכט נכנסה לתפקיד, קו האשראי מסמסונג בוטל, וגם הבנקים הישראליים סגרו לה את ברז האשראי. החברה הודיעה כי לא תוכל להחזיר חובות עתק של כ-930 מיליון שקל למחזיקים. עקב גירעון בהון העצמי בסך 433 מיליון שקל וגירעון בהון החוזר בסך 115 מיליון שקל, הודבקה לדו"חות הכספיים של סקיילקס הערת עסק חי, המעידה על חששות כבדים להמשך פעילותה העסקית.

מי שניצל את מצבה העגום של סקיילקס היה איש העסקים יעקב (לוקסי) לוקסנבורג. כבעל אג"ח של החברה, הוא הצליח להשתלט עליה באמצעות חברת לפידות הציבורית. עם ההשתלטות של לוקסנבורג על החברה, עזב אותה בן דב, ואיתו עזבו יהל שחר, מנכ"ל החברה דאז, וחמישה חברי דירקטוריון, בהם דירקטורים חיצוניים, שזוהו עם בן דב.

לוקסנבורג התחיל לייצב את החברה, ובתשעת החודשים הראשונים של 2016, הכנסות החברה צמחו ב-22.1% ל-691.9 מיליון שקל, כתוצאה מגידול במכירות של מכשירי הסמסונג S6 ו-S7. כמו כן, החברה עברה מהפסד תפעולי של 4.2 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2015, לרווח תפעולי של 27.6 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016. בקופתה נותרו 22 מיליון שקל.

ההתחייבויות של סאני למחזיקי האג"ח והבנקים משולמות במועד, ומסתכמות בכ-200 מיליון שקל. החברה הצליחה לחדש את קו האשראי מהבנקים, כ-247 מיליון שקל ואת קו האשראי מסמסונג, כ-5 מיליון דולר. כמו כן, היא עברה מגירעון של 11.1 מיליון שקל בהון העצמי, להון עצמי חיובי של 7.5 מיליון שקל. לאור השיפור במצבה, בדו"חות כבר אין הערת עסק חי.

מימוש אופציות שהוקצו ללפידות הובילו לכך שכיום היא מחזיקה ב-49% מהמניות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker