צ'ק פוינט, פאלו אלטו וחברות נוספות ישתפו פעולה באיסוף מודיעין סייבר

חברות אבטחת המידע הגדולות בעולם ישתפו ביניהן מידע על מתקפות חדשות, ולמעשה יתחרו זו בזו בפיתוח הגנה מתאימה, ולא באיסוף המידע ■ הארגון שירכז את המידע כולל גם את סיסקו, פורטינט, סימנטק ואינטל סקיוריטי

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחשבים סייבר
צילום: בלומברג
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברות אבטחת המידע הגדולות בעולם, שבדרך כלל נוהגות להתחרות זו בזו על לקוחות, החליטו לשתף פעולה בתחום מודיעין הסייבר ולחלוק מידע חשוב שיאפשר להן להגן על הלקוחות שלהן בצורה טובה יותר.

שיתוף הפעולה יתבצע באמצעות ארגון שהקימו – ה-CTA - Cyber Threat Alliance. הארגון כולל שש חברות – צ'ק פוינט הישראלית, מתחרתה הגדולה פאלו אלטו, שהוקמה על ידי ניר צוק, סיסקו, פורטינט, סימנטק ואינטל סקיוריטי. החברות פירסמו הודעה משותפת במסגרת כנס האבטחה RSA שמתקיים בימים אלו בסן פרנסיסקו.

החברות פעלו יחד לפיתוח מערכת אוטומטית חדשה, שתאפשר לחברות בארגון לשתף מידע סמוך לזמן אמת. החברות הבינו כי קיים מכפיל כוח באיסוף המידע על המתקפות והנוזקות, ולמעשה זו הצהרה כי הן לא נמדדות על איסוף המודיעין על המתקפות, אלא על הפיתוחים הטכנולוגיים שנועדו להתמודד איתן. כך, אם חברת סיסקו, למשל, נתקלה במתקפה מסוג חדש אצל אחד הלקוחות שלה, צ'ק פוינט לא תצטרך לחכות עד שאחד מלקוחותיה יותקף גם, ותוכל לפתח הגנה נדרשת.

ה-CTA הוקם בשנת 2014 אך עד כה לא היה גוף עצמאי ומוסדר, והאפקטיביות שלו היתה נמוכה. כעת הוקם מחדש כארגון עצמאי ומאוגד ללא מטרות רווח, הכולל תקציב ייעודי, נשיא וחבר מנהלים - נציגים מקרב ההנהלה הבכירה של כל אחת מן החברות. החברות מינו לנשיא הארגון את מייקל דניאל, לשעבר מתאם תחום הסייבר בבית הלבן, לנשיא הראשון של ה-CTA.

בתחום הסייבר נהוג לשתף פעולה, אך לא רק בתחום המודיעיני. כך למשל, חברת סייבר ארק נמצאת בשותפות שנקראת C³, שבה שותפות יותר ממאה חברות, בהן אינטל סקיוריטי, Proofoint, FireEye, פורסקאוט וכו'. השותפות מאפשרת לשלב בין פתרונות של חברות שונות כשבאים ללקוחות, וכך עוזר לחברות להגדיל את המכירות שלהן. השותפות גם עוזרת לחברות הקטנות להתמודד עם חברות האבטחה הגדולות, שמשמשות מעין קונסוליידטור, כלומר מאגדות תחת המערכות שלהן פתרונות רבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker