חברות אתיות לא היו עושות בק-דייטינג של אופציות

ההסתבכויות האתיות של תאגידים כגון קומברס, מרקורי ואם סיסטמס נובעת ממחשבה צרה של שיקולי עלות-תועלת בטווח המיידי, שהיו מנותקים משיקולים רציונליים אחרים

שרון שגיא-ברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שרון שגיא-ברג

אתיקה אינה עוד תחום לפילוסופים, אלא נהפכת יותר ויותר להכרח אמיתי בעבור תאגידים כלכליים; כך מתברר כיום למנהלים, לבכירים ולמשקיעים. מגמה זו עלתה לדיון בכנס היועצים הבינלאומי (IODA) שהתקיים בהולנד באוגוסט.

לפחות בחלק מהמקרים בחרו לכאורה התאגידים לעבור על החוק תוך מעורבות פעילה של רואי חשבון, יועצים ומנהלים בכירים. המחיר של התנהלות זו היה משמעותי מבחינת התאגידים והמנהליהם - ירידת אמון המשקיעים, החלפת מנהלים בכירים, חקירות של רשות ניירות הערך האמריקאית ואף ירידה חדה בערך המניות של החברות.

בכנס הוצג שורש הבעיה: פעולת התאגידים או הנהלותיהם במקרים אלה נערכה מתוך מחשבה צרה של שיקולי עלות-תועלת בטווח המיידי, שהיו מנותקים משיקולים רציונליים אחרים, ולא בראייה כוללת לטווח הארוך. המסקנה החד משמעית היא שהאמצעי למניעת נזקים אלה היא הטמעה מהותית של דרך הפעולה האתית - אמצעי ממתן שהיה גורם להנהלה ולבעלי התפקידים הבכירים לפעול באופן אתי וחוקי.

חלק נכבד מהדיונים הוקדשו לחשיבות שיש לאימוץ אמיתי של התוכנית האתית, אימוץ שאינו מסתפק בהיבט הפורמלי בלבד. לרבים מהתאגידים שכשלו היתה תוכנית אתית מקיפה לכאורה, אבל השימוש שעשו בה היה כבעלה תאנה. חיוני כי הקוד האתי לא יהיה מהשפה אל החוץ, אלא קוד שהמחויבות של התאגיד אליו - הן של ההנהלה הן של העובדים - תגבר אף על המחויבות לרווחים מיידיים.

מחויבות זו מושגת רק באמצעות הטמעת ערכים בארגון - תהליך שתחילתו בבחינת ערכי הארגון ותרבותו והמשכו בגיבוש קוד אתי, סדנאות לעובדים ומנהלים ודיונים פנימיים, כל זאת תוך מחויבות אמיתית של הנהלת הארגון. עזרים למחויבות זו יכולים להיות פנימיים או חיצוניים, כגון גורמים מטמיעים או גורמים מבקרים חיצוניים. בהקשר זה הביאה מנהלת מחלקת ההטמעה של ארגון אמון הציבור מניסיונה דוגמאות מהמתרחש בשוק הישראלי. ניתן להבחין בישראל במגמה לאימוץ מהותי של תוכנית אתית בתחום הצרכנות הנוגע ליחסי עסק-צרכן, מגמה המסתמנת על ידי חברות מובילות בתחומן כגון סופר פארם, הום סנטר, סטימצקי, פז וטמבור - כולן חברות מסחריות הדוגלות בפעילות המבוססת על הגינות.

המשתתפים בדיון סיכמו כי בעידן של מידע ושקיפות, שבו השוק הגלובלי מגיב ברגישות חסרת פשרות לכל סטייה מהנורמות הנדרשות, תאגידים רציונליים מאמצים תוכנית אתית ומיישמים אותה באופן מהותי. כל זאת מתוך הבנת ההשפעה המכרעת שיש לכך לא רק על פעילות התאגיד באופן ישיר, אלא גם על שיקולי המשקיעים, ובסופו של דבר על רווחי התאגיד.


שרון שגיא-ברג היא מנהלת מחלקת ההדרכה וההטמעה של ארגון אמון הציבור

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker