הצמיחה של חברת בריל נעצרה ב-2006

מפעילת חנויות גלי וסולוג דיווחה על עלייה סמלית בהכנסות הרבעון ל-82 מ' ש' וירידה ברווח הנקי; המנכ"ל יהודה אלבז: "ההסכם עם סקאל יגדיל את המחזור ב-2007 ב-20% לפחות"

אפרת נוימן
שתפו בפייסבוק

חברת בריל שבשליטת משפחות בוסקילה וגנזי דיווחה אתמול על רבעון שני ללא בשורה של צמיחה - עלייה שולית של 2% בהכנסות ל-82 מיליון שקל וירידה ברווח התפעולי והנקי לעומת הרבעון המקביל ב-2005. בריל עוסקת בייצור, יבוא ושיווק של נעליים, מוצרי הלבשה ואביזרי אופנה, והיא מפעילה את רשת חנויות גלי וסולוג. מבחינה עונתית, הרבעונים השני והרביעי נחשבים לחזקים בשנה.

בסיכום המחצית הראשונה של השנה רשמה בריל הכנסות של 153.8 מיליון שקל - ב-10% יותר (15 מיליון שקל) יותר מהמחצית המקבילה. אחת הסיבות לעלייה בהכנסות במחצית הראשונה של השנה היא שמגזר הביגוד גדל ב-8.1 מיליון שקל כתוצאה מהפעלת רשת סולוג במחצית הראשונה של השנה לעומת פעילות זו ב-2005 החל במארס. בנוסף, היה גידול במגזר רכש ויבוא נעלים כתוצאה מגידול במספר החנויות וגידול במכירות הסיטוניות.

למרות העלייה בהכנסות, הרווח הנקי כמעט שלא השתנה במחצית השנה והסתכם ב-12.5 מיליון שקל, לעומת 12 מיליון שקל במחצית המקבילה. לבריל יש מדיניות של חלוקת דיווידנד בהיקף של לפחות 50% מהרווחים.

אחרי סיום הרבעון השני חתמה בריל על הסכם עם סקאל ספורט ולפיו תקנה בריל 25% מזכויות סקאל במותגים Keds ,Nine West ו-Easy Spirit, וכן 25% מזכויות סקאל ב-30 חנויות. שני הצדדים יעבירו את הזכויות במותגי סקאל ובחנויות לחברה משותפת שיקימו. כחלק מעסקה זו רכשה בריל 25% מחברת פלאנט איי, בעלת הזכויות במותג ריבוק. בנוסף, רכשה בריל 50% מסקאל אינטרנשיונל.

החנויות החדשות שתפעיל בריל כחלק מההסכם עם סקאל יצטרפו ל-68 חנויות גלי שמפעילה בריל ו-25 חנויות ברשת סולוג. אלבז ציין כי ההסכם עם סקאל צפוי לתרום גידול של 20% לפחות במחזור בשנה הבאה ויתבטא גם ברווחיות.

בבריל מתייחסים גם למלחמה בצפון ומציינים כי הסניפים באזור זה (17 של גלי ושמונה של סולוג) פעלו באופן בלתי סדיר וחלקם אף היו סגורים, ולכן תיתכן השפעה לרעה על המצב העסקי ועל התוצאות הכספיות של החברה.

את הרבעון השני סיימה בריל עם 580 אלף שקל בקופה והון עצמי של 69 מיליון שקל, שמהווה 42% מהמאזן. החברה נסחרת בתל אביב סביב שווי שוק של 210 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker