המלצה של ווליו בייס הזניקה את מנרב ב-8%

בעוד מנרב נערכת להנפקת פעילות המגורים של החברה הבת מנרב פרויקטים לפי שווי של 400 מיליון שקל, פירסם האנליסט שי ליפמן סקירה שמעניקה לה אפסייד של 60%, והזניקה את מנייתה בבורסה. ווליו בייס עשויה להיות מעורבת בהנפקת מנרב פרויקטים

אורי תומר
אורי תומר
הדמיה של פרויקט פינוי-בינוי של מנרב בירושלים
הדמיה של פרויקט פינוי-בינוי של מנרב בירושליםצילום: Viewpoint
אורי תומר
אורי תומר

האנליסט שי ליפמן מחברת ההשקעות ווליו בייס פירסם הבוקר סקירה חיובית במיוחד על מניית חברת הנדל"ן והתשתיות מנרב , שכוללת המלצת "קנייה" ומחיר יעד של 840 שקל למניה - גבוה ביותר מ-60% ממחיר המניה בבורסה בתל אביב הבוקר. בשוק ההון אהבו כנראה את הסקירה, שכן מחיר המניה של מנרב זינק בכ-8.5% היום (ד'), במחזור של כמעט 7 מיליון שקל.

המלצת ה"קנייה" של ווליו בייס אינה הראשונה שמתפרסת באחרונה לגבי מנרב, שנערכת בימים אלה להנפקה של מניית החברה הבת מנרב פרויקטים לפי שווי מוערך של 400 מיליון שקל. קדמה לה המלצה דומה של האנליסט ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז', שהעניק למניית מנרב מחיר יעד של 709 שקל בסקירה שפירסם בסוף אוקטובר.

ואולם, הקשר בין ווליו בייס למנרב עשוי שלא להסתיים בכך. ווליו בייס עשויה לשמש כאחד מגופי החיתום בהנפקה של מנרב פרויקטים שתתקיים בשבועות הקרובים, כשמלבדה ישתתפו בה גם חברות החיתום של דיסקונט, אקסלנס ומנורה. הסקירה של ווליו בייס מתייחסת לעובדה זו בסעיף הגילוי הנאות כך: "החברה והחברות המוחזקות שלה מעניקים שירותים בתחום ההשקעות, הייעוץ הפיננסי, הפצת ני"ע וההנפקות, והן עשויות להעניק בתשלום שירותים אלה או אחרים לחברה הנסקרת או לחברות בקבוצת החברה הנסקרת".

בסקירה עצמה ניתן דגש מרכזי לתחום המגורים בפעילות של מנרב, והוא זה שמופיע כנימוק הראשון והעיקרי להשקעה. "אנו מוצאים אפסייד גבוה בתחום הייזום למגורים שהוא להערכתנו בעל סיכונים נמוכים לאור הביקוש הקשיח והתחלות הבנייה הבלתי מספקות, ולאור מיקומן הגיאוגרפי של הקרקעות שבבעלות החברה ושיעור המכירות בפרויקטים, לצד החזקה בעיר הבה"דים וההחזקה בנכסים המניבים שמהווים עוגן אל מול הייזום", כותב ליפמן. "פעילות המגורים המרוכזת תחת מנרב פרויקטים צפויה לצאת להנפקה ראשונית בבורסה בתקופה הקרובה, והשלמת ההנפקה תציף אף היא ערך משמעותי לקבוצה".

אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרב
אברהם קוזניצקי, בעל השליטה במנרבצילום: עופר וקנין

בנימוקים של ליפמן לכדאיות ההשקעה במניה הוא מונה את ארבעת הפרויקטים של החברה בתחומי ההתחדשות העירונית בהרצליה, בבת ים ובירושלים - בהיקף כולל של מאות יחידות דיור -  ואת מלאי הקרקעות שבהן היא מחזיקה בתל אביב ובאשדוד. ליפמן מסביר כי מנרב בונה כיום 971 יחידות דיור, ש-60% מהן כבר נמכרו ואמורות להימסר לרוכשים ב-2019-2017. הוא מציין כי החברה מתכננת עוד מאות יחידות דיור באזורי ביקוש, וכי היא מוכרת דירות במחירים שבין מיליון שקל ל-2 מיליון שקל.

"להערכתי, הביקוש לדירות די קשיח ולא צפוי לרדת בקרוב", כותב ליפמן. "גם הריבית צפויה להישאר נמוכה בטווח הבינוני לפחות. שני פרמטרים אלו יבטיחו, להערכתי, כי מחירי הדיור לא צפויים לרדת בקרוב".

ליפמן סוקר גם את הפעילויות האחרות של החברה - זכיינות עיר הבהד"ים, נדל"ן מניב, ביצוע עבודות הנדסיות, נדל"ן בארה"ב והשקעה בחברת תוספי המזון קוואליטס. לדבריו, הפעילות ההנדסית של החברה היא בעלת "היקפים משמעותיים ברמת ההכנסות, אך אינה באה לביטוי באופן משמעותי בצד הרווח".

לימן הוסיף כי "החשיבות שבפעילות זו היא בעיקר בניצול היתרונות היחסיים של החברה על ידי יכולות סינרגטיות המשלימות בין זרועות הפעילות (משמעותיות מאוד בתחום הזכיינות ובעלת חשיבות במכרזים אלה)". לפעילות בארה"ב ליפמן לא מעניק כרגע ערך עודף כחלק ממודל ההערכה שלו - "מטעמי שמרנות", אך הוא מציין כי "החברה הצליחה לפתח פלטפורמה עם פוטנציאל צמיחה לא מבוטל שכבר הוכיח את עצמו".

מנרב, שבשליטת אברהם קוזניצקי (69%) נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי שוק של 482 מיליון שקל. מחיר המניה טיפס ב-50% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ