ירון אדיב וכידן דהרי זכו בהתמחרות על תנופורט - ורכשו את החברה ב-160 מיליון שקל

בנק לאומי, המחזיק בשעבוד על 69% מתנופורט, יקבל 110 מיליון שקל מסכום העסקה ■ מכירת תנופורט מצטרפת לעסקת מימוש נוספת של נכסיו לשעבר של פישמן, שהשלימו בשבוע שעבר הכונסים מטעם הבנק

מיכאל רוכוורגר
ירון אדיב
ירון אדיבצילום: מוטי מילרוד

קבוצת משקיעים בראשות איש העסקים ירון אדיב וכידן דהרי זכתה בהתמחרות חוזרת על חברת הנדל"ן תנופורט שבעבר נשלטה ע"י אליעזר פישמן - איש העסקים שנמצא בהליך כינוס נכסים בשל חובות של למעלה מ-4 מיליארד שקל למערכת הבנקאות. בעקבות זאת רכש אדיב 100% מתנופורט מידי עוה"ד אייל רוזובסקי ורונן מטרי, כונסי הנכסים של פישמן מטעם בנק לאומי, תמורת 160 מיליון שקל.

אדיב גבר בהתמודדות על משפחת דיין, רני צים ואחרים. בנק לאומי, שפישמן וחברות פרטיות שלו חייבים לו כ-1.7 מיליארד שקל, מחזיק בשעבוד על כ-69% מתנופורט, ובהתאם לכך יקבל 110 מיליון שקל שיירשמו כריקברי (הכנסות בגין חובות שהופרשו בעבר). יתר הסכום יועבר לנושים אחרים של תנופורט.

ההתמחרות החוזרת התקיימה היום (ב') בעקבות התערבות של כונס הנכסים של פישמן, עו"ד יוסי בנקל. זאת, לאחר שלאומי כבר סיכם על מכירת מניות השליטה בתנופורט המשועבדות לו לרני צים, תמורת 85 מיליון שקל - מחיר ששיקף לתנופורט שווי של 123 מיליון שקל, בעוד שכעת הבנק צפוי לתמורה של 25 מיליון שקלים נוספים.

מכירת תנופורט מצטרפת לעסקת מימוש נוספת של נכסיו לשעבר של פישמן, שהשלימו בשבוע שעבר הכונסים מטעם לאומי - מכירת זכויותיו בעבר של פישמן במגרש ששטחו 37 דונם, הנמצא בשטחה של המועצה המקומית אָזוֹר, לידי קרן ההשקעות בנדל"ן ריאליטי.

עו"ד אייל רוזובסקי
עו"ד אייל רוזובסקיצילום: אייל טואג

הכונסים מטעם לאומי וריאליטי גיבשו עסקה שבה ריאליטי תשלם לכונסים 105 מיליון שקל עבור 70% מהזכויות במגרש המיועד לתעשייה, כך שלאומי יישאר עם 30% מהזכויות בו. בלאומי מקווים כי בשל הפרויקט שמתכננת ריאליטי להקים במקום, יקבל הבנק הכנסה נוספת של עשרות מיליוני שקלים.

מכיוון שרוב החוב של פישמן הופרש בעבר במכירה של נדל"ן, התמורה ממכירת "גלובס" והתמורה שעשויה להתקבל בגין האופציה שמחזיקה מוניטין לרכישה חוזרת של מניות HOT (מוערכת בכמה עשרות מיליוני שקלים) - עשוי לאומי להכיר במהלך השנה בריקברי של כמה מאות מיליוני שקלים.

לפי שעה, המימושים של מניות חברת הנדל"ן כלכלית ירושלים ושל נכסים נוספים שבוצעו ויבוצעו, אמורים להביא ללאומי החזר חוב של כ–600 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker