פורטיסימו תנסה להנפיק את טלרד פעם נוספת

הקרן תנסה להנפיק את טלרד לפי שווי של 100-80 מיליון דולר, לאחר שהניסיון הקודם נתקל בחוסר עניין של המוסדיים ■ הערכות: בכוונת טלרד לגייס 25 מיליון ד' במניות (20%) ובאופציות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יו"ר קרן פורטיסימו, יובל כהןצילום: אייל טואג

כשלוש שנים לאחר שביטלה את ההנפקה, בעקבות התלהבות מינימלית של גופים מוסדיים, קרן הפרייבט אקוויטי פורטיסימו נערכת להנפיק את מפתחת פתרונות התקשורת טלרד נטוורקס - כך נודע ל–TheMarker. פורטיסימו, המנוהלת בידי יובל כהן, מתכוונת להנפיק את טלרד לפי שווי של כ–80–100 מיליון דולר, לאחר שהצליחה לשפר את תוצאותיה הכספיות של החברה.

טלרד, שנשלטת (87%) בידי פורטיסימו, מפתחת פתרונות תקשורת - ובהם חיבור לרשתות באזורים מרוחקים, מערכות בתחומי הביטחון, פתרונות למוסדות ממשלתיים וחיבור ביתי לאינטרנט. החברה פעילה בכ-100 מדינות, ומחזיקה בבסיס של מאות לקוחות. לפי הערכות, טלרד מתכוונת לגייס כ–25 מיליון דולר באמצעות הנפקה של מניות (20%) ואופציות. החברה אף עשויה לשלב הצעת מכר של מניות בעלי השליטה.

טלרד היא חלק מפורטפוליו הנכסים בקרן הוותיקה של פורטיסימו, שבה כבר בוצעו אקזיטים נאים, כמו סודהסטרים. הדרך של טלרד להנפקה לא היתה פשוטה. החברה, שנשלטה (69%) בעבר בידי כור מקבוצת אי.די.בי, נקלעה בתחילת 2009 למצוקת נזילות קשה, בעקבות התמוטטות של נורטל נטוורקס, הלקוח העיקרי שלה. עקב הקשיים, ב–2009 החליטו בכור להעביר ללא תמורה את השליטה בטלרד לידי פורטיסימו ולהישאר באחזקת מיעוט (10%).

ארגון מחדש

לאחר העברת השליטה, כהן מינה את עצמו ליו"ר טלרד, והביא לתפקיד המנכ"ל את רן בוקשפן. השניים קיבלו לידיהם חברה עם חובות של כ–20 מיליון דולר וחשש כבד להמשך קיומה כעסק חי. מאז העברת השליטה, יישמה טלרד תהליך של ארגון מחדש וגיבוש אסטרטגיה חדשה, שכללה, בין היתר, כניסה לתחום תשתיות התקשורת והרחבת הפעילות הגלובלית. החברה אף ביצעה כמה רכישות אסטרטגיות שכללו את החברות מגלקום, אואזיס, ואת חטיבת ה–Wi-Max של חברת אלווריון.

לאחר העברת השליטה, פורטיסימו הצליחה לשנות את התמונה בטלרד. החברה נהנתה מצמיחה מרשימה. מחזור המכירות שלה גדל מ–25 מיליון דולר ב–2010 ל–77 מיליון דולר ב-2013, בין היתר בעקבות שרשרת רכישות שביצעה. החברה, שהפסידה ב–2008 כ-20 מיליון דולר ועוד כ–5 מיליון דולר ב–2009, עברה ב–2013 לרווח נקי צנוע של 3.3 מיליון דולר, בהמשך לרווח של כמיליון דולר ב–2012.

ב–2014 התכוונה פורטיסימו להנפיק את טלרד לפי שווי של 80 מיליון דולר. ואולם, בפורטיסימו קיבלו אינדיקציות כי אף על פי שטלרד הפכה להיות רווחית, הם יתקשו לקבל את השווי המבוקש. זאת, גם לאחר שהפחיתו את השווי בהנפקה בכ–25%. יתרה מכך, בפורטיסימו חששו שגם אם יצליחו להשלים את ההנפקה - אם הביצועים של מניית טלרד יהיו ירודים, הדבר יפגע במוניטין של הקרן.

ב–2017 ארבע חברות נוספות מתכננות לבצע הנפקות ראשוניות או שהשלימו באחרונה גיוס כזה - רציו פטרוליום, נובולוג, מנרב פרויקטים וקרן הריט מניבים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker