עופר נמרודי ואל''מ במיל' ניסים אסייג יקדמו פרויקטי תמ"א 38 עם 455 יחידות דיור

הכשרה אלפא, המרכזת את פעילות קבוצת הכשרת הישוב בתחום התחדשות עירונית, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם "ניסים אסייג התחדשות עירונית" ■ החברות יקדמו פרויקטים בשכונת פלורנטין ת"א וברחוב פוזננסקי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
שכונת פלורנטין בתל אביב
שכונת פלורנטין בתל אביבצילום: דודו בכר

הכשרת הישוב, שבשליטת עופר נמרודי, מעמיקה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38). החברת הבת, הכשרה אלפא (לשעבר: הכשרה אנרגיה), המרכזת את פעילות הקבוצה בתחום, חתמה על הסכם שיתוף פעולה לביצוע פרויקטים עם חברת "ניסים אסייג התחדשות עירונית" (NSA), המבצעת פרויקטי תמ"א 38 ופרויקטים של פינוי-בינוי (תמ"א 38/ב').

קבוצת אסייג הוקמה בשנת 2008 על ידי אל''מ במיל' ניסים אסייג, שכיהן בעבר כסגן מפקד חיל החימוש. עד כה, השלימה קבוצה פרויקט פינוי-בינוי בפתח תקווה. בין היתר הקבוצה נמצאת בשלב מתקדם של פרויקט בהיקף של כ-1,750 יחידות דיור באור עקיבא, ומקדמת פרויקטים נוספים בנתניה, תל-אביב ובערים נוספות. באתר האינטרנט שלה נכתב כי "לניסים הבנה רבה בצרכי הדיירים בשכונות ישנות (הדורשות התחדשות) הואיל וגם ניסים גדל בשכונות דומות".

הכשרה אלפא וקבוצת אסייג סיכמו, כי יחלו בקידומם של שני פרויקטים בתל-אביב, במסגרתם יוסבו שני פרויקטים בהיקף של 138 יחידות דיור ל-455 יחידות דיור. בפרויקט הראשון, בשכונת פלורנטין בתל אביב, 72 יחידות דיור יוסבו לפרויקט בהיקף של 241 יחידות דיור ו-1,230 מ"ר שטחי מסחר. התכנון בפרויקט מבוצע על ידי האדריכל אילן פיבקו. בפרויקט השני, ברחוב פוזננסקי בתל אביב, 66 יחידות דיור ו-21 מחסנים יוסבו לפרויקט בהיקף של 214 יחידות דיור. הפרויקט מתוכנן על ידי משרד האדריכלים ברעלי-לויצקי-כסיף. לפי הכשרה, בשני הפרויקטים התקבלה הסמכה של מרבית  הדיירים לשינוי ההיקף, והם נמצאים בתהליך החתימה על הסכמים סופיים.

במסגרת השותפות עם אסייג, נקבע כי עבור כל פרויקט תמ"א 38 יקימו הצדדים שותף מוגבל, וכן חברה שתשמש כשותף הכללי (חברת הניהול), שבה יכהנו ארבעה דירקטורים – שלוש מטעם הכשרת הישוב ואחד מטעם אסייג. כמו כן, נקבע מנגנון לגבי המימון של הפרויקטים והעמדת הון עצמי, על פי שלוש חלופות. הכשרת הישוב נדרשת להעמיד לכל פרויקט הון עצמי בשיעור של 80%-100%. המימון ייעשה על ידי העמדת הלוואת בעלים, שתישא ריבית של 10% לשנה.

בנוסף לסעיפים התפעוליים, הכשרה חתמה על הסכם עם אסייג לפיו תעניק לו הלוואה של 4 מיליון שקל, לתקופה של עד 4 שנים. ההלוואה נושאת ריבית שנתית של 5%. רבע מההלוואה, כמיליון שקל, כבר ניתנה לאסייג בנובמבר 2016. עוד הוחלט כי אסייג יהיה זכאי לקבל הלוואה נוספת של כמיליון שקל, בגין כל פרויקט שבו התקיימו מספר תנאים עליהם סיכמו. כנגד החוב, תקבל הכשרה שעבוד מדרגה ראשונה על מניות אסייג בחברה המשותפת.

הכשרה אלפא, שהחלה לפעול בתחום ההתחדשות העירונית באפריל 2016, נסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 43 מיליון שקל. הכשרה אלפא והחברה הבת הישוב החדש, מקדמות כיום 11 פרויקטים של התחדשות עירונית, בישובים: אור יהודה (3,000 -4,000 יחידות דיור), רמלה (1,220 יחידות דיור), וכן ברמת גן, תל אביב, באר שבע, חיפה ועוד. בנו של עופר נמרודי, דניאל נמרודי, מונה לפני כשנה לאחראי על תחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38) בחטיבת הנכסים של הכשרת הישוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker