ביקושים גבוהים לאג"ח מישורים: גייסה 56 מיליון שקל מהמוסדיים ותגדיל הצעותיה לציבור

בזכות ביקושי יתר מהמוסדיים, חברת הנדל"ן תגדיל את גיוס האג"ח שלה ל-70 מיליון שקל ■ הריבית נקבעה על 5.35% לעומת 6.5% במקסימום ■ האג"ח הינו דולרי לצורך הרחבת הפעילות בארה"ב

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

גיוסי החוב בבורסה בת"א נמשכים ביתר שאת, בפרט בחברות הנדל"ן – ואלו זוכות לביקושים גבוהים מהמוסדיים, מה שמאפשר להם לשפר את תנאי הגיוס ולהרחיבו. חברת מישורים השקעות נדל"ן שבשליטת אלכס שניידר וגיל בלוטרייך, המתמקדת בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב, השלימה את השלב המוסדי של הנפקה ראשונית של סדרת חוב חדשה -  אג"ח ה', הצמודה לדולר.

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים
דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים

מגובה בהעלאת דירוג הנפקה ל-''ilBBB+, מישורים זכתה לביקושי יתר של כ-224.5 מיליון שקל, ובחרה לגייס כ-56 מיליון שקל. במקור תכננה החברה לגייס חוב בסך כולל של 50 מיליון שקל, ובעקבות ביקושי היתר החליטה להגדיל את סך הגיוס ל-70 מיליון שקל. ההצעה לציבור, שתקיים בימים הקרובים, תעמוד על 14 מיליון שקל.

הגיוס יאפשר לחברה להאריך את המח"מ של התחייבויותיה, וכן להמשיך להתפתח בארה"ב, תוך ניצול הזדמנויות עסקיות בצפון אמריקה. כשני שלישים מעפילותה של מישורים מתבצע בארה"ב ובקנדה, ובשל היותם של נכסיה דולריים, בחרה מישורים לגייס חוב (הרשום בדו"חות כהתחייבויות) במטבע הדולר.

סדרת האג"ח הינה בעלת מח"מ של כ-4.2 שנים וקרן האג"ח נפרעת בין השנים 2019-2024. במסגרת המכרז הציעה החברה למשקיעים ריבית מקסימום של 6.5%, אך בעקבות הביקושים הגבוהים, ננעל השלב המוסדי בריבית של כ-5.35% (דולרית). כאמור, הסדרה מדורגת על ידי מעלות S&P בדירוג ilBBB+ באופק 'יציב', וזאת לאחר שבמהלך החודש האחרון הודיעה חברת דירוג האשראי על העלאת הדירוג של חברת מישורים מ-'ilBBB', עם תחזית יציבה. זאת, הודות למספר פעולות שביצעה החברה בשנים האחרונות, שהובילו לשיפור מתמשך בביצועים התפעוליים כמתבטא בשיפור ביחסי הכיסוי והמינוף.

החוב מגובה בשעבוד ראשון על הלוואות בעלים שמישורים העניקה לחברת הבת מישורים USA (ישראל) ולחברה הנכדה מישורים USA (ארה"ב).  יחס החוב לנכסים (LTV) לא יעלה על 72.5%.

יעקב אקילוב, יועץ החברה בשנתיים האחרונות לענייני מימון, שוק ההון ואסטרטגיה, שימש כיועץ החברה להנפקה. קונסורציום החתמים בהנפקה כלל את גופי החיתום: רוסאריו חיתום, דיסקונט חיתום, אקסלנס חיתום, אגוז הנפקות, אמ.די פרימיום, אלפא ביתא, א.ס. ברטמן, י.א.צ השקעות ונכסים.

בשבוע שעבר הודיעה מישורים כי חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים ומסחר באזור התעשייה של העיר רעננה בתמורה לכ-22.5 מיליון שקל. להערכתה, בהינתן תפוסה מלאה, צפוי הבניין להניב NOI שנתי בסך של כ-2.1 מיליון שקל (משקף תשואת NOI של כ-9%).

דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים: "אנו מודים למשקיעים המוסדיים הרבים על הבעת האמון בחברה ובפעילותה במסגרת השלב המוסדי להנפקת האג"ח הראשונית. הגיוס המוצלח תורם בצורה חיובית לחיזוק נזילותה וגמישותה הפיננסית של החברה, וכן מאפשר את הארכת המח"מ של התחייבויות החברה לתקופה ההולמת את אופי נכסי החברה. לראשונה, ביצעה הקבוצה הנפקה של אג"ח דולרי ציבורי שיאפשר איזון נכון יותר של מבנה המאזן של החברה למול השקעותיה בצפון אמריקה. בכוונתנו לנתב את עיקר התמורה של ההנפקה לניצול הזדמנויות עסקיות חדשות והמשך הרחבה של הפעילות המניבה בישראל ובצפון אמריקה".

מישורים עוסקת בהשקעות בנדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ-188 אלף מ"ר. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-223 מיליון שקל, והונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות), נכון לסוף הרבעון השלישי 2016, הסתכם בכ-275 מיליון שקל. כמו כן, מישורים הינה בעלת השליטה (51%) בחברת סקייליין, המפעילה נכסים מניבים ופיתוח קרקעות בקנדה ובארה"ב, ונסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של כ-391 מיליון שקל.

בחודש שעבר גייסו החברות בבורסה בת"א אג"ח בהיקף של כ-7.5 מיליארד שקל, נתון הגבוה בכ-40% ביחס לינואר אשתקד. בהמשך השבוע מתכננות חברות נוספות לגייס חוב, בהן שנפ, שעוסקת בייצור ושיווק מצברים לרכב שמתעתדת לגייס כ-75 מיליון שקל; קבוצת אשטרום שעוסקת בעיקר בנדל"ן ותשתיות, מתכננת לגייס 250 מיליון שקל;.איי.די.או, שמתמחה בנדל"ן למגורים בגרמניה, מתכננת לגייס עד 300 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker