חרף הביקורת: אושר התגמול למשפחת שובל ביצוא חברה להשקעות

למרות התנגדות בעלי מניות המיעוט, עלות שכרו החודשית של זלמן שובל לא תעלה על 46 אלף שקל, ועלות השכר החודשית של גידי שובל לא תהיה יותר מ-55 אלף שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
זלמן שובל
זלמן שובלצילום: תומר אפלבאום

בעלי מניות בחברת יצוא חברה להשקעות אישרו בשבוע שעבר, באסיפה כללית של בעלי המניות את תנאי התגמול של בעלי השליטה ביצוא ואת בחירתם לתקופה כהונה נוספת. מדובר בזלמן שובל (86), לשעבר ח"כ בליכוד ולשעבר שגריר ישראל בארה"ב ויו"ר דירקטוריון יצוא; בנו, גידי שובל, המנכ"ל ודירקטור בחברה; ומשה באואר, נושא משרה בכיר בחברה, שאושר לכהונה נוספת כדירקטור.

בהצבעה הצביעו בעד 65% מבעלי מניות המיעוט שאין להם עניין אישי בעסקה זו. העסקה גם זכתה לתמיכה של חברת אנטרופי, המייעצת לגופים מוסדיים כיצד להצביע באסיפות מסוג זה. בעלי המניות אישרו את התנאים לזלמן שובל כך שעלות השכר החודשית, הכוללת גם את אחזקת הרכב, הנהג והטלפון הסלולרי, לא תהיה יותר מ–46 אלף שקל (צמוד מדד), ועלות השכר החודשית של גידי שובל לא תהיה יותר מ–55 אלף שקל.

האישור של תנאי התגמול והכהונה הנוספת הוא למרות התנגדותם של בעלי מניות מיעוט ביצוא, שמיוצגים בידי משרד עורכי הדין ברקמן וקסלר בלום ושות' עורכי דין. מדובר בקבוצת בעלי מניות המיעוט שבראשה עומדים יורשיו של יעקב בנימין וטובה וג'ימי פרנסס. לטענת בעלי מניות המיעוט, הוצאות ההנהלה והכלליות, למשל בפיבי, הן מחצית מההוצאות ביצוא, שהנכס העיקרי שלה הוא בנק ירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker