אמדוקס מעריכה: נצמח ב-3.5% ב-2017; "קשה לצפות השפעת מיזוג AT&T-טיים וורנר"

החברה פירסמה הכנסות רבעוניות של 955 מיליון דולר, עלייה של 1.5% בהשוואה לרבעון המקביל ■ הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-134 מיליון דולר, לעומת 132 מיליון דולר ברבעון המקביל

עמרי זרחוביץ'
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקס
אלי גלמן, מנכ"ל אמדוקסצילום: נתן דביר

חברת אמדוקס פירסמה לאחר סיום המסחר את תוצאותיה הכספיות מהן עולה כי ההכנסות הרבעוניות שלה הסתכמו ב-955 מיליון דולר, בדומה לתחזיות האנליסטים. הכנסות אלו משקפות גידול של 1.5% בהשוואה לרבעון המקביל. זהו הרבעון הראשון של שנת הכספים 2017 של אמדוקס, שמסתיימת בסוף ספטמבר.

הרווח הנקי החשבונאי (GAAP) של אמדוקס ברבעון הראשון הסתכם ב-98 מיליון דולר, ירידה של 3% בהשוואה לרווח הנקי ברבעון המקביל. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-134 מיליון דולר או 90 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 132 מיליון דולר או 86 סנט למניה ברבעון המקביל בשנה שעברה. גם בשורה התחתונה הציגה אמדוקס רווח זהה לתחזית האנליסטים. הפער בין הרווח הנקי למתואם נובע מניכוי הפחתת נכסים בלתי מוחשיים שנרכשו - והוצאות אחרות הנובעות מרכישת חברות ותגמול מבוסס הון.

>> "כמה כסף אפשר עוד לעשות?" אפשר ועוד איך. ראיון מפתיע עם בכיר באמדוקס

אמדוקס מבצעת רכישה עצמית של מניות, ורכשה במהלך הרבעון מניות ב-80 מיליון דולר. בנוסף, דירקטוריון החברה אישר הגדלת הדיווידנד ב-10%, והחברה תחלק דיווידנד רבעוני של 22 סנט למניה, שמשקף סכום של 32 מיליון דולר.

אמדוקס מספקת מערכות לניהול לקוחות - ממערכות חיוב ועד ניהול המידע עליהן, וכן מערכות לתמיכה עסקית ולתמיכה תפעולית. הלקוחות שלה הן חברות טלקום - חברות כבלים וסלולר - שאמדוקס מסייעת להן לנהל את המידע על כל לקוח, לנתח את דפוסי ההתנהגות שלו, ולבצע אנליזות על המידע. הלקוחות של אמדוקס נמצאים בקשיים בגלל התחרות הגדולה עם שירותים חינמיים או שינויים בהרגלי הצפייה של צרכני הקצה, ומעבר לצריכת תוכן באינטרנט. אמדוקס סבורה כי הפתרונות שלה יכולים לעזור ללקוחות שלה להתמודד עם חברות כמו נטפליקס.

החברה צופה כי ברבעון השני תרשום הכנסות של 980-940 מיליון דולר, שמשקפים צמיחה ממוצעת של 3.5%, וכן כי הרווח הנקי המתואם יהיה 96-90 סנט למניה, עלייה של 1% בהשוואה לרבעון המקביל.

לשנת הכספים כולה צופה החברה כי תציג קצב צמיחה גבוה יותר מאשר ברבעון הראשון - 1.5%-5.5%; וכן גידול של 4.5%-8.5% ברווח הנקי למניה. החברה הדגישה בהודעה כי "אין ביכולתה לחזות את כל התוצאות האפשריות, כולל אלו של המיזוג המוצע של AT&T עם טיים וורנר, או של מיזוגים קיימים ופוטנציאליים אחרים של לקוחות בצפון אמריקה". AT&T היא לקוח מהותי של אמדוקס ואחראית לכשליש מהכנסותיה ולכן למיזוג כזה יכולה להיות השפעה גדולה על אמדוקס.

"אנחנו מרוצים מהתוצאות ברבעון הראשון שלנו, המשקפות הכנסות שיא מעל מרכז טווח התחזית בנטרול השפעת תנודות בשערי החליפין וסימנים נוספים להתייצבות בצפון אמריקה", מסר אלי גלמן, נשיא ומנכ"ל אמדוקס. "שיעור הזכיות שלנו נשאר גבוה וכלל את בחירתנו לפרויקטי טרנספורמציה משמעותיים עבור וודאפון איטליה ועבור ספקית שירותים מובילה בדרום-מזרח אסיה. בנוסף, חידשנו חוזים חשובים לשירותים מנוהלים עם לקוחות קיימים, המחזקים את הבסיס להרחבה נוספת של היקף פעילותנו העסקית. אלו כוללים חוזי המשך לחמש שנים עם BT, ספקית שירותי התקשורת הגדולה ביותר באנגליה, ועם Rostelecom, ספקית השירותים הלאומית ברוסיה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker