הקרן של זלקינד ולאומי גייסה יותר מ-100 מיליון דולר להשקעה במקבצי דיור בארה"ב

לאומי התחייב להשקיע בקרן 30 מיליון דולר, בצד אלקטרה נדל"ן ושותפה ג'ו לובק שישקיעו סכום דומה ■ מוסדיים מישראל ומשקיעים מחו"ל ישקיעו עוד עשרות מיליוני דולרים ■ הקרן תרכוש מקבצי דיור ב400 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מקבץ דיור של אלקטרה נדל"ן בארה"ב
מקבץ דיור של אלקטרה נדל"ן בארה"ב
מיכאל רוכוורגר

קבוצת אלקו, שבשליטת גרשון זלקינד ובניו מייקי ודני, ובנק לאומי, מתקרבים לסגירה ראשונה בהיקף של יותר מ–100 מיליון דולר לקרן חדשה, אלקטרה אמריקה מולטי פמילי פאנד. הקרן תשקיע ברכישה, ניהול והשבחה של מקבצי דיור להשכרה. מדובר במקבצים בדרג B, המיועדים לאוכלוסייה במעמד הביניים בדרום מזרח ארה"ב.

בכוונת הקרן לגייס סכום של כ–200 מיליון דולר. מתוך סכום זה, לאומי, שיהיה משקיע העוגן, נתן התחייבות להשקעה של 30 מיליון דולר (115 מיליון שקל). זאת בעיקר באמצעות לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות והבנקאות להשקעות של הבנק, וכן באמצעות קופות הגמל של עובדי בנק לאומי.

עוד 30 מיליון דולר התחייבו להשקיע בקרן קבוצת אלקו — בעיקר באמצעות אלקטרה נדל"ן המנוהלת על ידי גיל רושינק — וכן ג'ו לובק, שותף של אלקו בעסקים של מקבצי הדיור בארה"ב.

לקרן יש גם התחייבות משלושה גופים מוסדיים ישראליים להשקעה של כמה עשרות מיליוני דולרים על ידי כל אחד מהם. בימים אלה ועדות ההשקעה של גופים אלה צפויות לאשר את ההשקעות. בנוסף, לקרן יש התחייבויות להשקעה של משקיעים פרטיים מחו"ל בהיקף של עשרות מיליוני דולרים.

מקבץ דיור של אלקטרה נדל"ן בארה"ב
מקבץ דיור של אלקטרה נדל"ן בארה"ב

אלקטרה נדל"ן, הנסחרת לפי שווי שוק של 372 מיליון שקל, צלחה את המשבר התזרימי שבו היתה שקועה בשנים האחרונות, בעקבות מימוש נרחב של נכסים בישראל ובחו"ל במיליארדי שקלים, וכעת נהפכה לזרוע ההשקעות של אלקו בתחום הנדל"ן המניב בארה"ב.

בכוונת הקרן להתחיל לבצע השקעות במהלך הרבעון הראשון של 2017. לפי התכנון של השותפים המובילים בקרן, משך חייה יהיה עד שמונה שנים עם אפשרות לשתי הארכות של שנה אחת. תקופת ההשקעה בנכסים צפויה להיות שנתיים, עם אפשרות להארכה בשנה נוספת. מי שיתחייב להשקיע בקרן יוכל להשקיע חלק מהסכום מראש וחלק על פי השקעה ספציפית. הקרן תגבה דמי ניהול שנתיים של כ–1.5% מהיקף הנכסים.

ההשקעות ימונפו בשיעור של עד 50%, והשקעות בהיקף של כ–400 מיליון דולר יבוצעו בהתאם. ההשקעה בתחום זה מניבה בדרך כלל תשואה שוטפת של כ–8%, ובקרן מקווים לייצר למשקיעים תשואה דו־ספרתית של כ–12% (לפני מינוף). זאת, דרך רכישת נכסים בעסקות מחוץ לשוק.

הכוונה היא לרכוש נכסים, שחלקם נמצאים במצב של דיסטרס (מצוקה) עם שיעורי תפוסה נמוכים יחסית, ולאחר מכן לבצע בהם פעולות השבחה, להקטין את העלויות הקשורות בהחזקתם — ולהעלות את דמי השכירות. כל אלה יסייעו למכור אותם לאחר שלוש־ארבע שנים במחירים גבוהים יותר ממחירי הרכישה שלהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker