גיל שמעון עזב את תפרון - וימונה כנשיא החטיבה הגלובלית של דלתא

שמעון עבד בדלתא קרוב ל-20 שנה (בין 1992 ל-2011) ■ במהלך תקופתו של שמעון, מניית תפרון איבדה כ-40%, ושווי החברה ירד לכ-80 מיליון שקל ■ ואולם, שמעון הצליח לשפר את מצבה התפעולי באופן משמעותי

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

גיל שמעון, שסיים באחרונה את תפקידו כמנכ"ל תפרון, חוזר "הביתה". יצרנית האופנה הישראלית דלתא גליל, שבשליטת אייזק דבאח, הודיעה כי מינתה את שמעון כנשיא חטיבת Global Upper Market, אחת מחמשת החטיבות המרכזיות של החברה, האחראית לכ-270 מיליון דולר מהכנסותיה בשנה. מדובר בחטיבה העובדת מול המותגים המובילים בעולם – בהם ויקטוריה סיקרט, נייק, הוגו בוס ואחרים.

שמעון עבד בדלתא קרוב ל-20 שנה (בין 1992 ל-2011), ושימש בחברה במספר תפקידים, בהם 4 שנים כמנכ"ל חטיבות האל תפר והגרביים. שמעון, בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים מאוניברסיטת חיפה, צפויה להיכנס לתפקיד במהלך פברואר 2017, וזאת לאחר שסים את תפקידו כמנכ"ל תפרון בנובמבר 2016 לאחר כשלוש וחצי שנים בתפקיד.

גיל שמעון

במהלך נובמבר הודיע שמעון לדירקטוריון תפרון, בראשותו של ארנון טיברג, כי יפרוש מתפקידו בשל נסיבות אישיות, "הקשורות בהזדמנות עסקית שיש לו". במקומו מונה באחרונה לתפקיד ממלא מקום – בן ליברמן. במהלך תקופתו של שמעון בתפרון, מניית החברה איבדה כ-40%, ושווי החברה ירד לכ-80 מיליון שקל. ואולם, שמעון הצליח לשפר את מצבה התפעולי של תפרון, כפי שבא לידי ביטוי בדו"חותיה הכספיים האחרונים.

בדומה לחברות טקסטיל אחרות, תפרון נקלעה ב-2008 למשבר עסקי חמור, שנבע מהתחרות העזה עם שוקי המזרח הזולים, התחזקות השקל לאחר המשבר העולמי ומשבר עם הלקוחות הגדולים שלה - נייקי (בעבר) וויקטוריה סיקרט. תפרון אמנם הצליחה לשרוד את המשבר, אך גם לאחריו המשיכה לסבול מחולשה. במהלך 2016, תפרון החלה להציג סימני התאוששות משמעותיים – בעיקר הודות לגידול משמעותי במכירות לרשת וול מארט.

אייזק דבאח, מנכ"ל ובעל השליטה בדלתאצילום: רמי שלוש

ההתאוששות ניכרה גם ברבעון השלישי של 2016, שבו נרשמה עלייה של 19% במכירות של תפרון לכ-24.8 מיליון דולר, בהשוואה לרבעון המקביל ב-2015. במקביל, בתשעת החודשים הראשונים צמח הרווח התפעולי התזרמי (EBITDA) לכ-7.2 מיליון דולר לעומת כ-2.8 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

אייזיק דבאח, מנכ"ל דלתא גליל, מסר: "אני שמח על חזרתו של גיל להנהלת דלתא גליל. גיל מביא עמו ניסיון בינלאומי רב בתפעול, מכירות ושיווק, הבנה בעולמות הלבשת הספורט והלבשה תחתונה לצד חשיבה עסקית. כשחטיבת ה-GLOBAL UPPER MARKET ממשיכה להיות סגמנט עסקי חשוב ותורמת רבות לרווחיות החברה, אני סמוך ובטוח, שהידע והניסיון אותם רכש במהלך השנים יסייעו למקסום תנופת הצמיחה של החברה ולהשגת יעדים חדשים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker