עכשיו זה רשמי: קידוח ניר 1 של ישראמקו-בריטיש גז מכיל גז בשווי כולל של מיליארד דולר

במקביל מודיעות השותפות על חידוש קידוחי הנפט ממערב לחופי אשדוד, ועל ביצוע סקר סיסמי באזור בהשקעה של 3.1 מיליון דולר

שלומי גולובינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלומי גולובינסקי

חודשיים לאחר שהשלימה שותפות ישראמקו ~232017-MRQ~ -בריטיש גז, את ביצוע קידוח ניר 1 ממערב לחופי אשקלון, מפרסמות השותפות את תוצאותיו הרשמיות. על פי דו"ח שהוכן על ידי חברת ייעוץ אמריקאית, שהעריכה את כמות הגז הכוללת במאגר, מכיל ניר 1 כ-274 מיליארד רגל מעוקב גז, בשווי כולל של כמיליארד דולר. בכך מאשרות השותפות את ההערכות המוקדמות שפורסמו בכלי התקשורת.

ניר 1 ממוקם במרחק של 19 ק"מ מחופי אשקלון ו-4 ק"מ מקידוח מרי של שותפות ים תטיס, ועומקו 119 מטר.
בחזרה לענף חיפושי הנפט כמו כן הודיעה הבוקר ישראמקו כי השותפות החליטה לחזור לענף חיפושי הנפט. בכוונת ישראמקו, המחזיקה ברשיון מד אשדוד, לבצע סקר סיסמי ממערב לחופי אשדוד, באזור האתר בו בוצע בתחילת שנות ה-90 קידוח ים 2. קידוח זה, שבוצע מאוניה, איתר מבנה שהכיל נפט בקצב הפקה יומי של 800 חביות.

ישראמקו, שנשלטה בתקופה המדוברת על ידי ג'ו אלמליח, ביקשה בעבר ממשרד הבטחון היתרים להמשיך ולבצע קידוחים נוספים באתר, בכדי לנסות ולאתר מבני נפט נוספים באזור, אולם בקשתה נענתה בשלילה.

כעת התיר משרד הבטחון לישראמקו ושותפותיה (בריטיש גז ודלק קידוחים) לבצע את הקידוחים באזור. השותפות כבר אישרה תקציב של 3.1 מיליון דולר למימון סקרים מוקדמים. בכוונת השותפות להתחיל ולבצע את הקידוחים בים 2 בתחילת 2001.

השותפות בניר 1, שישתתפו גם בים 2, הן בריטיש גז, בהחזקה של 40%, דלק קידוחים בהחזקה של 21.7%, ישראמקו בהחזקה של 19.1%, כלל תעשיות בהחזקה של 5.2%, ודור כימיקלים והמפעלים הפטרוכימיים, המחזיקים ב-2.4% כל אחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker