עומר שרביט

גולן מלאכת מחשבת מבצעת צעד בלתי צפוי ופותחת בחזית כפולה כלפי בנק לאומי והמפקח על הבנקים, בנסיונה לפצות על הנזקים שנגרמו לה לטענתה על ידי בעל השליטה בחברה, עודד דסאו. להמן, מצדו, אומר כי הדיווח של גולן לבורסה אינו אמין.

גולן דיווחה אתמול בלילה כי בכוונתה "לנקוט בהליכים משפטיים כנגד המפקח על הבנקים", על מנת שיורה לבנק לאומי לזכות את חשבון החברה בסכום של 52 מיליון שקל.

בנק לאומי לא זיכה את חשבונה של גולן, והחברה פנתה למפקח על הבנקים ודרשה ממנו שיורה לבנק לזכות אותה בגין "החיובים הבלתי חוקיים, בהתאם לסמכותו כקבוע בחוק הבנקאות, ועד עתה לא התקבלה תשובת המפקח על הבנקים בעניין זה".

החלק האחרון בהודעת הבורסה של גולן, סותר את דבריו של יואב להמן הבוקר ל-TheMarker. המפקח על הבנקים, שצפוי לפרוש בקרוב, אומר: "בגולן משקרים. נתתי להם תשובה מנומקת שמסבירה מדוע לא אוכל לטפל בתלונה שלהם. מעבר לעובדה שהם פנו אלי שלא באמצעות פניות הציבור, יש שתי סיבות עיקריות שמונעות ממני לטפל בתלונה:

הראשונה - הנושא מצוי בחקירה פלילית של המשטרה ורשות ני"ע ואנחנו לא מעוניינים להפריע. השנייה - בירור הנושא מצריך גביית עדויות מהגורמים הרלוונטיים, כי יש גרסאות סותרות. לנו אין סמכות לגבות עדויות מאנשים מחוץ לבנקים, כמו בחברת גולן, וגם בתוך הבנקים אנו לא נוהגים לעשות כן. הם באמת חושבים שאקח את המילה שלהם לגבי מה שקרה וזהו?".

עו"ד אסף ברם, המייצג את חברת גולן, אומר כי "להמן פועל בהקשר של חברת גולן באופן לא מקצועי ולא תקין. ראשית, עד היום לא הגיב המפקח באופן ענייני לפניות החברה אליו. במקום זאת בחר לתת את תגובתו לחברה, המשתלחת והלא מקצועית, דווקא בתקשורת. מתגובתו עולה בבירור כי המפקח פועל בעניינה של החברה באופן אמוציונאלי לחלוטין, ולא רציני."

פרשת בנק לאומי עוסקת בחיוב חשבון לקוח של הבנק בניגוד להרשאות כתובות וחתומות - הבנקים והמפקחים עליהם אמורים לפעול בהתאם להרשאות כתובות ומסמכים מסודרים. המפקח ממציא דיני בנקאות חדשים לפיהם בנקים רשאים לפעול על סמך "מילים". אין שום קשר בין חקירת הרשויות להתנהלות החברה לבין חיובה שלא כדין. המפקח חוטא למילוי תפקידו בכך שאינו מורה לבנק לזכות את חשבונות החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker