עכשיו זה סופי: איש העסקים פויו זבלודוביץ' רכש 50% מאחזקות נוריאל בכנפיים

אבשלום נוריאל החזיק ערב השלמת העסקה בכ-16 אחוז ממניות כנפיים, שהיא בעלת כ-40% באל על; היקף העסקה לא נמסר, אך מחיר המניות בבורסה מגיע לכ-60 מיליון שקל

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

חודשיים לאחר הידיעה הראשונית על כוונתו של איש העסקים פויו זבלודוביץ' לרכוש אחזקות בקבוצת כנפיים ובחברת אל על, הודיעה היום קבוצת תמרס שבשליטת זבלודוביץ', על השלמת העסקה.

תמרס - חברת השקעות בינלאומית פרטית של זבלודוביץ' - השלימה רכישת 50% מאחזקות קבוצת אבשלום נוריאל בכנפיים. קבוצת אבשלום נוריאל מחזיקה בכ-16 אחוז ממניות כנפיים, שהיא בעלת כ-40 אחוז באל על. שווי העסקה לא נמסר, אך על פי שוויין של מניות כנפיים בבורסה, עומדת העסקה סביב 60 מיליון שקל.

הכסף שיזרים זבלדוביץ' לחברת אבשלום נוריאל אחזקות, ישמש לפירעון הלוואה שקיבלה מחברת הפניקס לצורך רכישת מניותיה של חברת כנפיים. נוריאל, הבעלים של חברת מובילי דרור וקבוצת הכדורגל הפועל נצרת עילית, רכש 15.9% ממניותיה של כנפיים בסוף 2004 מכור ומתמי בורוביץ', תמורת 109 מיליון שקל.

השקעותיו של זבלודוביץ' מבוצעות באמצעות קבוצת ההשקעות תמרס, כשעסקי הנדל"ן בחו"ל מהווים את החלק העיקרי. בנוסף, החברה משקיעה בתחומים כמו טכנולוגיה, מדיה ותרבות פנאי. בישראל, כוללים עסקי הנדל"ן את מפעל מכלי כרמל, חברת שער הכרמל המחזיקה בפארק עסקים ביוקנעם, חברה המנהלת את מלון דניאל וזיכיון לניהול מלונות מריוט ורנסנס.

זבלודוביץ' מכר לחברת ליפמן, יחד עם משקיעים נוספים את דיון הבריטית, לפני שנה וחצי. העסקה בינתיים איכזבה, בלשון המעטה, וגררה את ליפמן לפרסום שתי אזהרות רווח בשנה שעברה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker