עסקה שלישית לקרן מניבים: רכשה מבנה לוגיסטי ליד בית שמש בכ-82 מיליון שקל

הנכס צפוי להניב בעשר השנים הקרובות הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ- 5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע, כלומר תשואת NOI של 6.8% על ההשקעה; מניבים היא קרן הריט המסחרית השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המבנה הלוגיסטי בהר טוב

קרן הריט השלישית בישראל, מניבים, ממשיכה בהתרחבות ובהשקעה בנכסים מסחריים. הקרן, בניהולו של עופר אברם, רכשה מבנה לוגיסטי באזור התעשייה הר טוב, בסמוך לבית שמש, בתמורה לכ-82 מיליון שקל. הנכס הנרכש צפוי להניב בעשר השנים הקרובות הכנסות תפעוליות נטו (NOI) של כ- 5.6 מיליון שקל בשנה בממוצע, סכום המגלם תשואת NOI של 6.8% בשנה.

המבנה הנרכש, בשטח של 15 אלף מ"ר על גבי מגרש של כ-24 דונם, מושכר לחברת לוגיסטיקר מקבוצת ממן – אחת מקבוצות הלוגיסטיקה הגדולות בישראל. בניית המרכז הלוגיסטי הושלמה בחודשים האחרונים, ולוגיסטיקר שכרה אותו לתקופה של חמש שנים עם אופציות לחמש שנים נוספות. המחיר בעסקה מגלם שווי של כ-5,500 ש"ח למ"ר. בהסכם עם הקרן נקבע כי ההוצאות השוטפות על החזקת המבנה חלות על השוכר.

אברם ציין שהמבנה הלוגיסטי ממוקם באזור מתפתח הנהנה מנגישות מעולה, כך שלהערכתו הביקוש לשטחי לוגיסטיקה ותעשייה באזור ילך ויגבר. שרון שוופי, יו"ר מניבים, שכיהנה בעבר כמנכ"לית גב ים מקבוצת נכסים ובניין, הדגישה שרכישת הנכס תואמת את אסטרטגיית הקרן לרכישת נכסים מניבים בתמהיל שימושים רחב של משרדים, היי-טק, תעשייה ולוגיסטיקה, תוך פיזור גיאוגראפי באזורי ביקוש שונים בישראל.

מניבים היא קרן ריט (REIT – ראשי תיבות של Real Estate Investment Trust) המתמחה בהשקעה בנכסים מסחריים. זו הקרן השלישית שהוקמה בישראל לאחר ריט 1 וסלע קפיטל נדל"ן, שנסחרות בבורסה לפי שוויים של כ-1.8 מיליארד שקל ו־862 מיליון שקל, בהתאמה. הקרנות מחזיקות בנדל"ן מניב במטרה לאפשר לציבור הרחב להשקיע באפיק, באופן שידמה השקעה ישירה בנדל"ן.

הקרנות, שנהנות מהטבות מס (בעיקר לגופים מוסדיים), מחויבות בהנפקה בבורסה לאחר תקופת הבשלה שקבועה בחוק, ומחויבות לחלק 90% מרווחיהן למשקיעים. מדובר במכשיר פיננסי, שהחל את דרכו בארה"ב ומשם הועתק למקומות נוספים בעולם. באחרונה נחקק "חוק הריטים" החדש בישראל, שאמור להקל על הקמתן של קרות ריט חדשות. ואכן, לפני כארבעה חודשים הוקמה קרן ריט רביעית – מגוריט - המתמחה בהשקעות בנדל"ן למגורים.

קרן מניבים השלימה עד היום גיוס של 267 מיליון שקל ממספר גופים מוסדיים מרכזיים בשוק ההון – בהן פועלים שוקי הון, מיטב דש, אוניברסיטת בר אילן, אי.בי.אי, הלמן אלדובי, קרן פנסיה גלעד וגופים נוספים. זו העסקה השלישית של הקרן, לאחר שבאוקטובר 2015 דיווחה על רכישת נכס בראש העין, המיועד בעיקר לאחסנה ומשרדים ב- 77 מיליון שקל. העסקה שיקפה תשואה שנתית של כ-8%. באפריל 2016 דיווחה על רכישת בניין מלם בירושלים ב- 95 מיליון שקל, ששיקפה תשואת NOI של כ-7.4% על ההשקעה.

עופר אברם, שרון שוופי, איתי מל - חברי הנהלת קרן מניביםצילום: נועה זני

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker