יו.בי.אס: "מאז שטראמפ נבחר - האופטימיות של המשקיעים נסקה"

סקר של הבנק מראה כי המשקיעים מצפים לסביבה רגולטורית מקלה ■ 70% מהמשקיעים: הראלי יימשך חצי שנה לפחות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דונלד טראמפ
אסא ששון

"מאז שטראמפ הושבע לנשיא האופטימיות של המשקיעים נמצאת בשיא, מתוך הערכה כי הסביבה העסקית תזכה לאהדת הממשל ולהקלה מצד הרגולטורים" — כך נכתב בסקר שפירסמה חטיבת ניהול העושר של בנק יו.בי.אס.

מאז בחירתו של טראמפ הגיב מדד S&P 500 בעליות שערים של 6%, ומדדים סקטוריאליים יותר, כמו מדד הבנקים, הגיבו בעליות שערים חדות של 22%. עליות השערים במדדי המניות זכו לכינוי "הראלי של טראמפ".

יו.בי.אס בדק בסקר אם המשקיעים מאמינים שהראלי של טראמפ יימשך. כאשר נשאלו משקיעים כיצד הם תופשים את עתיד הכלכלה בארה"ב לאחר בחירתו של טראמפ, השיבו 50% כי הם אופטימיים יותר. 70% מהמשקיעים ציינו כי צפויות תשואות גבוהות משוק המניות לפחות בחצי השנה הקרובה.

גם בעלי עסקים שנשאלו גילו אופטימיות, והשיבו כי בכוונתם להשקיע בעסקים שבבעלותם ולהגדיל את מצבת כח האדם. נראה כי האופטימיות דבקה גם במשקיעים מתוחכמים, שהשיבו כי הם מתחילים להפשיר כספים שנצברו בפיקדונות במטרה לחפש השקעות מעניינות.

האם הראלי יימשך? בקרב מצביעי טראמפ ענו על כך בחיוב 90%. תשובה חיובית ענו 44% ממצביעי הילארי קלינטון, אך גם אלה הביעו תחושה של עלייה באופטימיות. בקרב כלל המשקיעים 69% מאמינים כי הראלי של טראמפ יימשך.

הסקר בחן גם מהן הסיבות לאופטימיות. המשקיעים הצביעו על שלוש ציפיות עיקריות מתקופת נשיאותו של טראמפ: יחס ידידותי יותר לעסקים ולהפחתה של הרגולציה הממשלתית; השקעה מוגברת בתשתיות, שבה הם רואים את הדרך היעילה ביותר לשיפור הכלכלה; וירידה של המסים הן על יחידים והן על חברות כדי לדרבן את הצמיחה.

בקרב תומכי קלינטון אמנם האופטימיות בתחום הכלכלה ובתחום שוק המניות גוברת — אך הם ממשיכים להיות מודאגים מההתנהגות הבלתי צפויה של טראמפ, וממעמדה של ארה"ב בעולם של סכסוכים עסקיים פוטנציאליים. תומכי קלינטון גם מודאגים מהשפעתו של טראמפ בנושאים חברתיים ובתחום איכות הסביבה.

לפני הבחירות, בלי קשר לשיוך המפלגתי, משקיעים רבים נהגו בזהירות והגדילו את אחזקות המזומנים שלהם. עכשיו, בשל האופטימיות, רוב המשקיעים (55%) אמרו בסקר כי הם מחפשים באופן פעיל הזדמנויות השקעה, לעומת 34% מיד לאחר הבחירות. 33% מהמשקיעים מתכוונים להזרים מחדש מזומנים לשוק המניות עכשיו, בעוד 30% מעדיפים לראות איך יתנהל ממשל טראמפ לפני שינקטו צעד כזה.

בנוגע לבעלי העסקים — 62% מהם ציינו בסקר כי הרגולציה בתקופת ממשל אובמה היתה מוגזמת, ו–84% השיבו כי הם מצפים מהממשל לסגת מתוכנית אובמה קר. 55% מהנשאלים השיבו כי הם מאמינים שהפחתת הרגולציה תעזור לעסקים שלהם, ואילו 53% סיפרו כי הכבדת הרגולציה על הבנקים יצרה מצב שבו הם מתקשים לקבל מהם מימון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker