טבע רוכשת את IVAX תמורת 7.4 מיליארד דולר

נשיא ומנכ"ל טבע, ישראל מקוב, אמר: "זהו יום מרגש ואבן דרך בהיסטוריה של טבע"; החברה צופה כי היקף מכירותיה יעלה על 7 מיליארד דולר לאחר העסקה

TheMarker digital
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
TheMarker digital

טבע תעשיות פרמצבטיות ו-IVAX Corporation הודיעו היום במשותף כי חתמו על הסכם מחייב לרכישת IVAX על ידי טבע. על-פי תנאי ההסכם כל מניה רגילה של IVAX תומר, על-פי בחירת מחזיק המניה, לתשלום במזומן בסך של 26 דולר או ל-0.8471 ADR של טבע, בכפוף לחלוקה יחסית כך שלא יותר ממחצית תומר למניות ולא יותר ממחצית תשולם במזומן.

התמורה הכוללת של העסקה תהיה כ-7.4 מיליארד דולר בהתבסס על מחיר הסגירה של ה-ADR של טבע בנאסדק" בחמשת הימים עד וכולל ה-22 ביולי 2005. צפוי כי עם השלמת העסקה יחזיקו בעלי המניות של IVAX כ-15% טבע על בסיס דילול מלא. התשלום במזומן ימומן מיתרות המזומנים שברשות טבע ובקווי אשראי שהועמדו לטובתה לצורך כך. הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו פה אחד את העסקה.

נשיא ומנכ"ל טבע, ישראל מקוב, אמר: "זהו יום מרגש ואבן דרך בהיסטוריה של טבע. IVAX, בדומה לטבע, הינה חלוצה באסטרטגיות הצמיחה והגלובליזציה. איחוד שתי החברות יעצים את עמדת המנהיגות שלנו בתעשייה הגנרית הגלובלית. שילוב עסקינו המשלימים זה את זה, יאפשר לטבע להרחיב ולחזק את התחומים הגנרי והייחודי על-ידי הרחבת סל המוצרים שלנו, צבר מוצרים גדול יותר ונוכחות נרחבת יותר בתחום הטיפולי ובשווקים צומחים."

בהיבט הגאוגרפי ל-IVAX נוכחות חזקה באמריקה הלטינית ובמרכז ובמזרח אירופה ובפעילות משלימה לפעילותה של טבע בצפון אמריקה ובאירופה. ל-IVAX גם קווי מוצרים משלימים בתחום הגנרי, פעילות משמעותית בתחום מוצרים לטיפול בבעיות נשימה, בתחום מערכת העצבים המרכזית, ובאונקולוגיה.

בטבע צופים, כי על בסיס הפעילות הנוכחית ולאחר סגירת העסקה היקף המכירות שלה יעלה על 7 מליארד דולר, פעילות ישירה בלמעלה מ-50 מדינות וכ-25 אלף עובדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker