זריקת מזומנים לעסקים של לוני הרציקוביץ

(עדכון) ישפאר מוכרת את פעילות סוני ולנקו לחברה משותפת שתקים עם ברימאג הבורסאית תמורת 18 מיליון שקל; ברימאג, המצטיינת בתחום המוצרים הגדולים, תשפר את כוחה בתחום האלקטרוניקה הבידורית; למעשה, הרציקוביץ מוותר כעת על 50% מפעילות המותגים לטובת זילברשטיין, תמורת זריקת מזומנים של 20 מיליון שקל בארבע השנים הקרובות

סיון קלינגבייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לוני הרציקוביץ, הבעלים של ישפאר, ושאול זילברשטיין, מבעלי חברת ברימאג דיגיטל אייג' הנסחרת בבורסה, הודיעו אתמול על הקמת חברה משותפת. לחברה החדשה תועבר חלק מפעילותה של ישפאר - המותגים סוני ולנקו - ותמורתה תקבל ישפאר 18 מיליון שקל. ברימאג תכניס לחברה החדשה 17.5 מיליון שקל במזומן ותמורת זה היא תקבל 50% ממניותיה, כך שכל צד יחזיק ב-50% מהמניות. את התמורה תקבל ישפאר בארבע השנים הקרובות, בתוספת 2 מיליון שקל ריבית - קרי 20 מיליון שקל. מחזור הפעילות שיועבר לחברה החדשה מסתכם בכ-200 מיליון שקל.

הרציקוביץ יכהן כיו"ר החברה הממוזגת. צביקה שמעוני, המשנה למנכ"ל ישפאר הום-טק, ימונה למשנה למנכ"ל בחברה החדשה, אך צפוי כי זילברשטיין יהיה מעורב בפעילות החברה. זילברשטיין, המחזיק בשליטה בברימאג (48%) הוא גם הבעלים (100%) של רשת חנויות החשמל טרקלין חשמל, המונה 40 חנויות.

למעשה, הרציקוביץ מוותר כעת על 50% מפעילות המותגים לטובת זילברשטיין, תמורת זריקת מזומנים של 20 מיליון שקל בארבע השנים הקרובות.

מבחינתה של ברימאג, השליטה במותגים סוני ולנקו תאפשר לה להציג סל מוצרים מלא בתחום האלקטרוניקה והחשמל. ברימאג, שבאופן מסורתי חזקה יותר בתחום מוצרי החשמל הגדולים (מכונות כביסה, מייבשים, תנורים ומקררים) תחזק כעת באופן משמעותי את יכולתה בתחום האלקטרוניקה הבידורית. מחזור הפעילות של ברימאג, המייבאת ומשווקת את המותגים LG, קנווד, ו-Akai ו-Beko, הוא כיום כ-300 מיליון שקל. מעתה היא תשלוט במחזור מכירות של כ-500 מיליון שקל, מה שישפר את כושר המיקוח שלה מול רשתות החשמל האחרות.

מבחינתה של ישפאר, הרי שבנוסף למזומנים שתקבל, החבירה לזילברשטיין אמורה לתת מענה להיחלשות כוחה בשיווק של המותג שאותו היא מייצגת במשך 40 שנה, סוני. לדברי הרציקוביץ, נשיא ויו"ר ישפאר הום-טק, "ב-6-5 השנים הקרובות יוחלפו כל הטלוויזיות בישראל ב-4-2.5 מיליון צגים שטוחים. כדי להיות שחקן מוביל, התגבשה שותפות ביני לבין שאול זילברשטיין, בעלי ברימאג, עובדה שתאפשר בתוך זמן קצר למצב את סוני כמובילת התחום. בעולם שבו נוצר חיבור בין פלטפורמות הפס הרחב, הטלוויזיה, המחשוב והסלולר, קיים צורך במוצרים המסוגלים לתת מענה ליכולות אלו. סוני, שהיא שחקן מהותי בעולמות אלו בכל העולם, תוביל גם בישראל את המהפכה בשוק האלקטרוניקה", אמר הרציקוביץ.

לדבריו, ב-2006 תחול תפנית בשוק האלקטרוניקה, במסגרתה צופה ישפאר הום-טק מהפך בתחום המכירות בשוק המסכים השטוחים, הצילום הדיגיטלי, המחשבים, קונסולות המשחק ועוד. "אנו צופים כי סוני תתפוס כ-20% מנתח שוק המסכים השטוחים. כדי לממש את הפוטנציאל של מותג העל סוני בתחומים אלה, מצאנו לנכון לחבור דווקא בנקודת זמן זו לחברת ברימאג דיגיטל אייג', ולמנף את שיווק המותגים של ישפאר הום-טק בשוק מוצרי החשמל". מקורבים לישפאר הדגישו אתמול כי בחברה, המעסיקה כ-150 עובדים, לא צפויים פיטורים בעקבות המיזוג.

פעילות יבוא, שיווק והפצה של ציוד, מוצרים, אביזרים ומערכות מתוצרת סוני למגזרי שוק מוסדיים, מקצועיים ועסקיים (שאינם מיועדים לצריכה ביתית) ופעילות GE (ג'נרל אלקטריק) נותרו בישפאר הום-טק ואינן כלולות בעסקה. GE נחשב לאחד המותגים היוקרתיים בתחום המוצרי החשמל הלבנים - מקררים, מכונות כביסה ומייבשי כביסה. המותג אינו כלול בחברה החדשה כדי למנוע ניגוד אינטרסים עם המותגים הלבנים השייכים לברימאג דיגיטל אייג'. בכירים בשוק העריכו אתמול כי הרציקוביץ יחפש קונה למותג. עם זאת, בכירים אחרים אמרו כי בחודש וחצי הקרוב תתקבל החלטה האם לצרף את המותג לחברה החדשה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker