חלל תקשורת מודה: לא מתקיימים מגעים עם הסינים על מכירת החברה

לאחר חודשים של חוסר ודאות, חלל מדווחת על האפשרות למכירתה: "המגעים לא נותקו לחלוטין, אך הצדדים נותרו חלוקים ביניהם במספר סוגיות עיקריות"

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
דויד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת
דויד פולק, מנכ"ל חלל תקשורת

הפסקה במו"מ למכירת חלל תקשורת: לאחר חודשים בהם עסקת מכירת חלל תקשורת לתאגיד הסיני xinwei היתה מעורפלת  והחברה נמנעה מלהתייחס באופן ישיר לסיכויי הצלחתה, היא מודיעה היום: הצדדים אמנם לא החליטו על הפסקת המגעים ביניהם, אך לא מתקיימים דיונים בין הצדדים מזה תקופה.

עסקת מכירת חלל תקשורת, שנרקמה בין החברה ובין התאגיד הסיני ונחתמה בחודש אוגוסט, שיקפה בתחילה לחברה הישראלית שווי של 285 מיליון דולר. פיצוצו של לווין התקשורת המשוכלל 'עמוס 6' בטרם שיגורו בתחילת חודש ספטמבר, שהיה תנאי לקיומה, העלה סימני שאלה בדבר האפשרות להוצאת העסקה לפועל.

בהמשך דנו הצדדים על מכירת חלל לפי שווי של 190 מיליון דולר (כ-730 מיליון שקל, המעניק למניית חלל מחיר של 35 שקל - גבוה בכמעט 40% ממחיר הבסיס שלה הבוקר), אך המו"מ לא הבשיל לכדי חתימה, ונמשך גם לאחר סיומו של הדד-ליין שהציבו החברות. לאחר חודשים של חוסר ודאות, חלל מסירה את הערפל, ומודה כי המגעים בין הצדדים הופסקו. לפי טענת חלל, קיימים מספר גורמים נוספים חלופיים אשר הביעו התעניינות בה.

לאחרונה הודיעה חלל תקשורת כי תרכוש לווין תקשורת חדש, עמוס 17, מחברת בואינג האמריקאית. החברה מתכננת להנפיק אגרות חוב למימון רכישתו של הלווין, שעלותו מוערכת ב-161 מיליון דולר, בתוספת הוצאות ישירות של כ-5 מיליון דולר בשנה.

עוד הודיעה החברה לבורסה, כי בינה ובין חברת yes מתנהל משא ומתן במטרה לעדכן את ההתקשרות ביניהן. לפי חלל, ההסכם יכלול התחייבות הדדית לאספקת וקבלת שירותי לוויין, בהיקפים שיסוכמו, עד לתום ההסכם הקיים בשנת 2028.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker