אלבר גייסה 250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת אג"ח חדשה

הריבית המקסימלית שנקבעה בשלב המוסדי היא 2.25% צמודת מדד ■ החברה מדווחת על ביקושים של יותר מ-600 מיליון שקל

אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
תמונה של סניף אלבר
אורי תומר

חברת הליסינג אלבר גייסה ממשקיעים מוסדיים 250 מיליון שקל בשלב המוסדי של הנפקת סדרת אג"ח חדשה, סדרה ט"ז. החברה דיווחה על ביקושים של יותר מ-630 מיליון שקל במכרז המוסדי, שאיפשרו לה לקבוע ריבית צמודת מדד של 2.25%, לעומת ריבית מקסימלית של 2.9% שנקבעה מראש.

האג"ח תיפרע בתשלומים רבעוניים עד שנת 2024, כשהמח"מ (משך החיים הממוצע) של החוב הוא 3.97 שנים. הסדרה מגובה כמקובל בשעבודים על כלי רכב שבבעלות החברה ועל תשלומי הליסינג בגינם, ביחס חוב לשווי הביטחונות (LTV) של 96%.

אורן אלעזרא, מנכ"ל אלברצילום: אבשלום שושני

את ההנפקה הובילה פועלים אי.בי.אי, כשגם מנורה, איפקס, ברק קפיטל וענבר שימשו כחתמים. האג"ח קיבלו דירוג A3 עם אופק יציב מחברת מידרוג.

מימון באמצעות אג"ח של רכישת כלי רכב המשמשים כבטוחה להחזר החוב, הוא המודל המקובל במימון פעילות של חברות ליסינג. לאלבר, שבבעלות אלי אלעזרא, עוד שלוש סדרות אג"ח שנסחרות בבורסה בתל אביב, שתיים מהן שקליות ואחת צמודה, בטווח מח"מים שבין 1.23 שנים ל-3.35 שנים.

שווי השוק המצרפי של הסדרות הללו מגיע ליותר מ-1.5 מיליארד שקל, עוד לפני ההנפקה הנוכחית. התשואות לפדיון בסדרות השקליות הן 2.5%-3.5%, ובאג"ח הצמודה, שהיא הקצרה ביותר, התשואה נמוכה מ-2%.

אלבר רשמה בתשעת החודשים הראשונים של 2016 הכנסות מצטברות של כ-2 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של כ-1.7 מיליארד שקל בתקופה המקבילה. הרווח הנקי של החברה זינק מ-14 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2015 ל-34 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2016.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker