התלונה נגד ציון קינן על הטרדה מינית: בנק ישראל מחכה למשטרה

הפרשה התפוצצה בתחילת נובמבר 2016, אז נודע כי בעקבות תלונה של מנהלת לשעבר, קיים בנק הפועלים הליך בוררות חשאי ■ השופט בדימוס סטיב אדלר קבע כי לא הייתה הטרדה מינית אך המליץ לבנק לשלם לעובדת לשעבר סכום פיצויים מוגדל של כ-6 מיליון שקל ■ זהבה גלאון: יש לפרסם את הממצאים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
מנכ"ל הפועלים לשעבר,
ציון קינן
מנכ"ל הפועלים לשעבר, ציון קינןצילום: עופר וקנין

בנק ישראל משהה את המשך הבדיקה לגבי אופן התנהלותו של בנק הפועלים בפרשת התלונה של מנהלת לשעבר בבנק נגד המנכ"ל לשעבר, ציון קינן, כי הטריד אותה מינית לכאורה לפני כ-10 שנים במהלך נסיעת עסקים לקזחסטאן. בהודעה שפירסם הפיקוח על הבנקים בראשות ד"ר חדווה בר, נכתב כי "על מנת שלא לפגוע בהליך המתנהל על ידי משטרת ישראל בהיבטים שבתחום סמכותה, תושלם הבדיקה של הפיקוח רק לאחר סיום ההליך המשטרתי".

מדובר בפרשה שהתפוצצה בתחילת נובמבר 2016, אז נודע כי בעקבות התלונה של המנהלת לשעבר, קיים בנק הפועלים התקיים הליך בוררות חשאי שנוהל על ידי השופט בדימוס סטיב אדלר. אדלר קבע כי לא הייתה הטרדה מינית אך המליץ להפועלים לשלם לעובדת לשעבר סכום פיצויים מוגדל של כ-6 מיליון שקל.

יו"ר הדירקטוריון דאז, יאיר סרוסי, לא עידכן בפרטי הפרשה את בעלת השליטה שרי אריסון, המפקחת על הבנקים ורוב חברי הדירקטוריון. אי הדיווח על הפרשה עלה לסרוסי במשרתו והוא סיים בסוף דצמבר האחרון את כהונתו שנמשכה כ-7.5 שנים ושבגינה הוא נהנה מחבילת תגמול של יותר מ-55 מיליון שקל. סרוסי הוחלף החל מתחילת ינואר 2017 ע"י עורך דין עודד ערן, לשעבר שותף בכיר בפירמת עורכי הדין גולדפרב זליגמן ושות'.

דוברת בנק הפועלים מסרה בתגובה: "בהמשך להודעת בנק ישראל מהיום, בנק הפועלים מודיע כי הוא מנוע בשלב זה מלעסוק בעניין".

יו״ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, אמרה בתגובה להודעת הפיקוח על הבנקים כי ״יש לברך על התקדמות משמעותית בבדיקת בנק ישראל את הפרשה, ואולם קיים חשש שהבנק נאחז בבדיקה המשטרתית כדי לגרור רגליים.

״כמובן שאסור בשום פנים ואופן לפגוע בהליך המתנהל על ידי משטרת ישראל כנגד קינן ומעורבים נוספים, אולם האינטרס הציבורי מחייב את הפיקוח על הבנקים לפרסם כבר עכשיו את הממצאים אודות התנהלות בכירי בנק הפועלים, ללא התייחסות להיבטים הפליליים.

ח"כ זהבה גלאון
ח"כ זהבה גלאוןצילום: אוליבייה פיטוסי

"מי מחברי הדירקטוריון היה מעורב בטיוח? האם בכוונת הבנק להשית קנס על המעורבים בפרשה, אשר שילמו למתלוננת 6 מיליון שקל דמי שתיקה מכספי הציבור? אילו צעדים יש לנקוט על מנט למנוע הישנות מקרים כאלו בעתיד? כאמור, האינטרס הציבורי בפרשה הוא כה גדול, כך שקיימת חובה לפרסם את ממצאי הבדיקה שאינם בתחום הפלילי ושלא יפריעו לחקירה המשטרתית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker