אייפקס גברה על סקיי: תרכוש את השליטה בטן לפי שווי של 166 מיליון שקל

קרן ההשקעות גברה על סקיי במסגרת הליך התמכרות למכירת מניות טן המשועבדות לבנק הפועלים כחלק מערך הבטוחות שהעמיד לבנק בעל השליטה לשעבר בטן - אליעזר פישמן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס
מיכאל רוכוורגר

קרן ההשקעות הפרטיות אייפקס, המנוהלת בישראל על ידי זהבית כהן, זכתה היום בהתמחרות על השליטה בחברת הדלקים והקמעונאות טן. אייפקס הגישה את ההצעה הגבוהה ביותר - 137 מיליון שקל - עבור 83% מהאחזקות בטן. המחיר מגלם לטן שווי של כ-166 מיליון שקל. בכך גברה אייפקס על קרן ההשקעות סקיי, בראשות צביקה יוכמן וניר דגן, שהגישה את ההצעה הנמוכה יותר.

את הליך מכירת השליטה בטן ניהלו הכונסים מטעם בנק הפועלים, עוה"ד פיני רובין וירון אלכאווי ממשרד גורניצקי ושות', שכן מניות טן משועבדות להפועלים כחלק מערך הבטוחות שהעמיד בעבר לבנק בעל השליטה לשעבר בטן - אליעזר פישמן.

עבור הפועלים מדובר בהליך מכירה מאכזב שכן כבר למעלה משנתיים, עוד לפני שפישמן נקלע להליך כינוס נכסים, מנסה פועלים שוקי הון, זרוע הבנקאות להשקעות והשקעות ריאליות של הבנק, למכור את טן לפי שווי שנע סביב 250 מיליון שקל. ניסיונות המכירה אף כללו מגעים עם משפחת נוימן (בעלת השליטה בקבוצת הרכב אלון), אלי אלעזרא ואחרים שלא הבשילו בסופו של דבר לכדי הסכם מחייב.

בתשעת החודשים הראשונים של 2016 רשמה טן רווח נקי של 20 מיליון שקל - שיפור לעומת 2015, שאותה סיימה טן ללא רווח.

תחנת דלק של טן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker