טבע מכרה את נכסיה של אקטוויס באי הבריטי ב-730 מיליון דולר

טבע נדרשת למכור את נכסיה של אקטוויס כתנאי לקבלת אישור המועצה האירופית לרכישתה תמורת 35 מיליארד דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארז ויגודמן
יורם גביזון

חברת טבע השלימה את מכירת מרבית נכסיה ופעילותה של החברה הבת אקטוויס ג'נריקס בבריטניה ובאירלנד לקבוצת אינטאס תמורת 603 מיליון ליש"ט (733 מיליון דולר) בהמשך לאישור המועצה האירופית.

טבע נדרשה למכור את נכסיה של אקטוויס ג'נריקס באנגליה ובאירלנד ולמכור את נכסיה שלה עצמה באיסלנד כתנאי לקבלת אישור המועצה האירופית לרכישת אקטוויס ג'נריקס תמורת 35 מיליארד דולר, שהושלמה באוגוסט 2016.

המכירה כוללת תיק של מוצרים גנריים וכן מפעל ייצור בברנסטייפל שבאנגליה. טבע תשמור באנגליה ובאירלנד מספר מוצרים גנריים של אקטוויס, שאינם חופפים וכן מספר תרופות מקור ותרופות ללא מרשם רופא שהתווספו לעסקיה.

טבע ציינה בשיחת הוועידה שקיימה ביום שישי שעבר לרגל פרסום התחזית ל-2017 שבכוונתה להאיץ את מכירת נכסים שאינם בליבת עסקיה של החברה במטרה להקטין במהירות האפשרית את החוב הפיננסי הרובץ עליה בסכום של  35.8 מיליארד דולר. טבע העריכה שתמכור את עסקיה של אקטוויס ב-800 מיליון דולר וכן למכור נדל"ן, תרופות גנריות דלות מכר ונכסים פיננסיים במיליארד דולר. מלבד זאת טבע מנהלת בימים אלה את מכירת אחזקתה (4.2%) בחברת מיילן ששווייה 870 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker