ראובן שפיגל עוזב את תפקיד מנכ"ל אלעד גרופ לאחר פחות משנה וחצי

העזיבה מפתיעה, שכן התפקיד היה הזדמנות שנייה שיצחק תשובה נתן לשפיגל לחזור לתפקיד ניהול בכיר בקבוצה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראובן שפיגל
ראובן שפיגלצילום: מוטי מילרוד

לאחר כהונה קצרה של פחות משנה וחצי צפוי ראובן שפיגל לסיים בקרוב את תפקידו כמנכ"ל אלעד גרופ, זרוע הנדל"ן הפרטית של יצחק תשובה בארה"ב וקנדה. תשובה כבר החל בחיפוש אחר מחליפו.

מדובר בעזיבה מפתיעה למדי, שכן תשובה העניק לשפיגל הזדמנות שנייה לחזור לתפקיד ניהולי בכיר ומתגמל בקבוצה — מנכ"ל אלעד גרופ. זאת לאחר שהיה לפני יותר מ–15 שנה ממקימי חברת דלק נדל"ן, שבה שימש מנכ"ל.

שפיגל סיים את תפקידו כמנכ"ל בנק דיסקונט בתחילת 2014 — תפקיד שמילא כשלוש שנים בלבד. הוא פרש ממנו בשל אי הסכמות בכמה עניינים עסקיים עם יו"ר הבנק, יוסי בכר, וכן בשל נסיבות משפחתיות. לאחר מכן חזר לניו יורק, שימש בתפקידי ייעוץ וניסה לקדם פרויקטים שונים, בין השאר בקובה. שפיגל מכיר היטב את שוק הנדל"ן והפיננסים האמריקאי, שכן כיהן כמנכ"ל דיסקונט ניו יורק ב–2006–2010.

בתפקיד מנכ"ל אלעד גרופ החליף שפיגל את אמנון ספרן, שעבר לנהל את הפעילות של אלעד גרופ בפלורידה, ארה"ב. בשנה שעברה פרש אודי ארז מתפקיד יו"ר אלעד גרופ — תפקיד שמילא מאז 2014. קודם לכן שימש מנכ"ל החברה ב–2011–2014 והוביל שורה של מהלכים לייצובה הפיננסי ולחזרתה לרווחיות.

אלעד גרופ, המחזיקה בנכסים בשווי של כמה מיליארדי דולרים, נמצאת כיום באחת מתקופות החזקות שלה. החברה מקדמת שני פרויקטים למגורים ונדל"ן מניב בהיקף גדול במנהטן, שאמורים להניב לה ולשותפותיה רווחים של מאות מיליוני דולרים בשנים הקרובות. הפרויקט הראשון, One West End, נמצא בין הרחובות 59 ו–60, באפר ווסט סייד של מנהטן, עם נוף לנהר ההדסון. שטח הפרויקט כ–100 אלף מ"ר, והוא מוקם על מגרש שרכשו אלעד גרופ וקבוצת סילברסטיין פרופרטיס ‏(Silverstein Properties‏) שבבעלות לארי סילברסטיין. עד כה כבר נמכר חלק ניכר מתוך 246 הדירות בפרויקט, ומחיריהן כבר הועלו כמה פעמים.

הפרויקט היזמי השני של אלעד גרופ (65%), המשתרע על פני שטח של כ–40 אלף מ"ר, נערך בשותפות עם חברת אר.דונהיו פיבלס (R. Donahue Peebles). מדובר ברכישת בניין 346 Broadway, הנמצא בשכונת טרייבקה היוקרתית בגבול עם שכונת סוהו, תמורת כ–200 מיליון דולר. הבניין, שהוקם ב–1898, מיועד לשימור.

בנוסף, אלעד גרופ ושותפה יקיר גבאי, הפועל בעיקר בשוק הנדל"ן הגרמני, מקדמים הנפקת אג"ח בתל אביב בהיקף של כ–220 מיליון שקל של חברת אלעד נשיונל, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב למגורים בארה"ב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker