גיא ארז
גיא ארז

שבעה חודשים לאחר פרישתו של המנכ"ל הקודם, בריינסוויי ממנה מנכ"ל חדש. יעקב מיכלין, דירקטור בחברה ונשיא ומנכ"ל יישום, החברה למחקר ופיתוח של האוניברסיטה העברית בירושלים מזה שבע שנים וחצי, ימונה למנכ"ל החברה המפתחת מכשור רפואי. ב-1 באפריל הוא יחליף את ד"ר דוד זכות, המנכ"ל הזמני ויו"ר הדירקטוריון של החברה, שישלים לא פחות מ-11 חודשים בתפקידו הזמני. מיכלין צפוי לעזוב את תפקידו ביישום עם כניסתו ללשכת המנכ"ל.

מיכלין יהיה המנכ"ל הרביעי של בריינסוויי בשנתיים האחרונות: עוזי סופר כיהן כמנכ"ל מאז הקמתה ב-2003 (ונחשב לאחד ממייסדיה) ועד לאפריל 2015; גיא איזיקיאל החליפו, אך עזב לאחר כשנה בלבד - עזיבה שהביאה לירידה יומית של 13% במחיר המניה; מאז חודש יולי מכהן בתפקיד ד"ר דוד זכות, יו"ר החברה, כמנכ"ל זמני - תפקיד אותו יבצע כאמור עד אפריל 2017.

יעקב מיכלין
מנכ"ל בריינסוויי, יעקב מיכליןצילום: בריינסוויי

בריינסווי עוסקת בפיתוח מכשיר רפואי לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקוד המוח. המכשיר, Deep TMS, מבוסס על סליל חשמלי המחובר לספק זרם חשמלי שמשתנה במהירות ויוצר שדה מגנטי באמצעותו ניתן להשפיע על אזורים שונים בעומק המוח, על ידי גירוי או דיכוי עצבי בהתאם לתדר השדה המגנטי.

החברה, שהוקמה ב-2003 לא מצליחה לעבור להיות רווחית, למרות שיפור בתוצאותיה בתשעת החודשים הראשונים של 2016. בפרק זמן זה היא הצליחה להגדיל את מכירותיה ב-90% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2015, לסך של 8.6 מיליון דולר, אך בשורה התחתונה רשמה הפסד של 890 אלף דולר. זאת, לעומת הפסד של 2.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה. כחלק ממאמצי החברה להגברת השיווק והמכירות בארה"ב, החברה מסרה כי היא פועלת במרץ להרחבת השדרה הניהולית של חברת הבת בארה״ב.

מיכלין משמש כדירקטור בחברת בריינסוויי מאז חודש נובמבר 2015, אך היכרותו עם החברה החלה מאז היווסדה, כשליווה אותה כעורך דין. לפי בריינסוויי, מיכלין הינו בעל ניסיון ניהולי רב והיכרות עם שוק הביומד, ובמסגרת פעילותו ביישום הוא הוביל שיתופי פעולה עם חברות רב לאומיות בתחומים שונים. מיכלין מכהן כיום גם כיו"ר דירקטוריון אינטגרה החזקות- חברת החזקות והשקעות בתחום הביוטק, אותה הקים לפני כארבע שנים, כיו"ר דירקטוריון חברת אברהם פרמצבטיקה וכיו"ר דירקטוריון אגרינוביישן, קרן השקעות בתחום החקלאות שאותה הקים לפני כשנתיים. מיכלין, עורך דין וכלכלן בהשכלתו ובעל תואר MBA מהטכניון עם התמחות בניהול חברות הייטק, עשוי להמשיך לכהן כיו"ר אינטגרה במקביל לכהונתו כמנכ"ל בריינסוויי.

ד"ר דוד זכות, יו"ר דירקטוריון והמנכ"ל הזמני של בריינסוויי: "מיכלין מכיר את החברה מאז היווסדה, מכהן בה כדירקטור ומביא עימו ניסיון רב בפיתוח עסקי, הובלת חברות בתחום הביומד, גיוסי הון וליווי חברות בינלאומיות מובילות בתחום הביו-טק. דירקטוריון החברה משוכנע שיש לו כישורים, יחסי אנוש מצוינים ויכולות ניהול גבוהות שיאפשרו להמשיך לפתח את החברה להשגת מטרותיה ולהובילה אל מקומה הראוי כמחוללת צמיחה עולמית בתחום הטיפול בהפרעות מוחיות".

בריינסוויי נסחרת לפי שווי שוק של 255 מיליון שקל, לאחר שאיבדה משוויה כ-27% ב-12 החודשים האחרונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker