ניאון גייסה 70 מיליון דולר לפי שווי חברה של 225 מיליון דולר

ניאון של כלל ביוטכנולוגיה משתפת פעולה עם BMS בפיתוח חיסון בשילוב התרופה האימונותרפית Opdivo לטיפול בסרטן עור, ריאות ושלפוחית השת ■ כלל ביוטכנולוגיה השקיעה בניאון באוקטובר 2015 לפי שווי של 75 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
.תרופות לסרטן
טיפול בחולי סרטןצילום: Carlos Giusti/אי־פי

ניאון ת'ראפויטיקס (Neon Therapeutics), שהיא חברה מוחזקת של כלל ביוטכנולוגיה (7%), השלימה סבב שני של גיוס בהיקף של 70 מיליון דולר.

המשקיעים המקוריים של ניאון — קרן Third Rock, כלל ביוטכנולוגיה וחברת אקסס (Access) שבבעלות לן בלווטניק, בעל השליטה בכלל ביוטכנולוגיה — השתתפו בסבב זה של הגיוס. אליהם הצטרפו משקיעים חדשים, שכללו, בין השאר, קרנות גדולות, כמו פידליטי ו–וולינגטון, שמשקיעות הן בחברות ציבוריות והן בחברות פרטיות — כך שייתכן שקרנות אלו מעריכות שניאון תונפק בעתיד הלא רחוק.

משקיעים חדשים נוספים בסבב הגיוס הנוכחי היו הקרנות Inbio ו–Nextech. ניאון לא ציינה לפי איזה שווי בוצע סבב הגיוס הנוכחי, אך לפי הערכות מדובר בשווי של 200–250 מיליון דולר לפני הגיוס.

ניאון, שבסיסה בקיימברידג', מסצ'וסטס, הוקמה באוקטובר 2015 בידי Third Rock, שהשקיעה בה 45 מיליון דולר, וכן בידי כלל ביוטכנולוגיה ואקסס שהשקיעו בה 5 מיליון דולר כל אחת לפי שווי של 75 מיליון דולר. בעקבות סבב הגיוס הנוכחי ידולל חלקה של כלל ביוטכנולוגיה מ–7% ל–5%, ונראה שהיא תבחן אם לרשום רווח הון כתוצאה מעליית השווי המהירה של ההשקעה.

ניאון היא חברה שעוסקת באונקולוגיה אימונותרפית, כלומר בגיוס מערכת החיסון של הגוף כדי לפתח חיסון נגד מחלות סרטן שונות. הטכנולוגיה המקורית שפיתחה ניאון מיועדת לפיתוח חיסון מותאם אישית לסרטן באמצעות מערכת RECON, שמבוססת על כלי מחשוב מתקדמים שמזהים את פרופיל האנטיגנים החדשים שמתפתחים מהגידול הספציפי של החולה.

הטיפול מבוסס על הוצאות תאי המערכת החיסונית מסוג T מגופו של החולה, יצירת תהליך של זיהוי האנטיגנים החדשים על ידי תאי ה–T, והכנסתם בחזרה לגוף כדי לתקוף את הגידול.

חיסון מותאם אישית לסרטן הטכנולוגיה של ניאון

שת"פ עם ענקית הפארמה BMS

ניאון משתפת פעולה החל בדצמבר 2015 עם ענקית הפארמה BMS (בריסטול מיירס סקוויב) בפיתוח חיסון מותאם אישית נגד סרטן בשילוב עם התרופה האימונותרפית Opdivo שפותחה בידי BMS, לטיפול במלנומה גרורתית, סרטן ריאות מסוג Non Small Cell וסרטן שלפוחית השתן.

Opdivo, שמבוססת על נטרול חלבון הבקרה PD-1, אושרה בידי רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) בדצמבר 2014 לטיפול במלנומה ובסרטן ריאות גרורתי מסוג Non Small Cell, בסרטן הכליות, ובסרטני הצוואר והראש.

מכירותיה של Opdivo בעולם הסתכמו ב–2.5 מיליארד דולר בינואר־ספטמבר 2016, בהשוואה ל–467 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב–2015, כשהמכירות בארה"ב מסכום זה הגיעו ל–2 מיליארד דולר בינואר־ספטמבר 2016, בהשוואה ל–413 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב–2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker