דובר צים: הסתיימה חקירת צוות "צים אסיה" בהונג קונג; החברה סירבה לבקשה לקבל בכתב אחריות לתאונה

(עדכון) מנכ"ל צים התנצל בפני משפחות ההרוגים; למרות שהתאונה אירעה במים בינלאומיים, גם לצוות חוקרים יפאנים ניתנה אפשרות לחקור את הצוות; חשש לחריגה נוספת של האנייה מנהלי השיט

אורי בלאו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורי בלאו

מאת אורי בלאו (יפאן) ושרון קדמי

החקירה, ההכחשה וההתנצלות

מנכ"ל צים, דורון גודר, ושגריר ישראל ביפאן, אלי כהן, נפגשו היום (שישי) עם משפחות שבעת הימאים היפאנים שנהרגו בשבוע שעבר בתאונה עם האנייה "צים אסיה". "אין לי מלים לנחם אתכם, כולנו כאן, אנשי צים ומדינת ישראל, איתכם ברגע הזה", אמר גודר. "אנחנו מתנצלים מאוד על האירוע הטרגי". במהלך הפגישה קדו גודר ואנשיו קידת התנצלות ממושכת בפני בני המשפחות ובפני תמונות הנספים שהוצגו בפניהם.

ארגון הדייגים "הוצ'יאישי", שלו היתה שייכת ספינת הדיג שטבעה, העביר בפגישה בקשה שצים תחתום על התחייבות כתובה, שבה תקבל אחריות רשמית על התאונה ותבטיח את תשלום הפיצויים. אולם גודר סירב לדרישה, והסביר כי צים חייבת לחכות לסיום חקירתה בעניין.

בני משפחות ההרוגים סירבו בפגישה להצעת גודר לבנות אנדרטה לזכר הנספים ואמרו שאין לצים זכות לבנות אנדרטה שכזו. בפגישה אמר אחד הנוכחים בזעם: "אם האחראים בספינה היו פועלים כמו שצריך, הם היו חייבים להבחין בספינת הדיג. אתה לא חושב שזה מוזר שהם לא הרגישו כלום?", שאל את גודר. גודר וכהן ביקרו גם בכמה מבתי ההרוגים, וכן בבית החולים שבו מאושפז הניצול היחיד מהתאונה, שאמר היום: "אם צוות צים אסיה היה מדווח על התאונה, אולי עוד כמה דייגים היו ניצלים".

צים שיתפה פעולה עם החוקרים היפאנים

בתוך כך, הסתיימה היום חקירת צוות האנייה בהונג קונג. החקירה החלה אתמול בערב, עם עגינת האנייה בנמל הונג קונג. את החקירה ניהל החוקר מטעם משרד התחבורה, רב חובל חורחה מגיד. קברניט האנייה, משה בן דוד, עושה היום את דרכו חזרה לישראל, כדי לעמוד לרשות המשך החקירה בארץ, אם יידרש. לפי לוח הזמנים של "צים אסיה", היעד הבא שלה הוא סינגפור, שם תעגון ב-10 באוקטובר, ובעוד כשבועיים (23 באוקטובר) היא אמורה לעגון בחיפה.

לאחר סיום החקירה של מגיד, התקיימה על האנייה גם חקירה של צוות חוקרים יפאני, שארכה כשש שעות, תוך שיתוף פעולה מלא של חברת צים. במהלך החקירה דיברו החוקרים היפאנים עם רב החובל, עם הקצין השני ועם הימאי הנוסף ששהה בגשר הפיקוד בזמן התאונה.

שר התחבורה מאיר שטרית הודיע עוד אתמול כי רשות הספנות והנמלים תאפשר לצוות החקירה מיפאן לעלות על האנייה הישראלית ולגבות עדויות מרב החובל ומקצין המשמרת של האנייה שהיה נוכח בסיפון בעת התאונה. החוק הבינלאומי אמנם אינו מחייב את ישראל לאפשר את חקירת הימאים הישראלים כיוון שהתאונה אירעה במים בינלאומיים ולא במים הטריטוריאליים של יפאן, ולפיכך החוק הישראלי הוא זה שחל על האנייה, הרשומה בישראל. אולם לחוקרים היפאנים ניתנה בכל זאת אפשרות לעיין במפות ובמסמכים וכן לקחת דגימות צבע נוספות מהאנייה.

בפגישה שערכו אתמול גודר ומושלת הוקידו, הרומי טקאהאשי, אמרה המושלת: "אני מבינה שישראל החלה בחקירתה. אני מבקשת שתקיימו חקירה מקיפה ושתאפשרו למשמר החופים היפאני להשתתף בה". כהן הדגיש כי ישראל תשתף פעולה עם היפנים באופן מלא. נציג חברת צים בדרום מזרח אסיה, יגאל דפני, האחראי מטעם צים על חקירת התאונה, הסביר כי צוות צים אסיה נימק את השינוי הפתאומי בנתיב השיט, סמוך לזמן התאונה, בכך שעקף אנייה גדולה.

חשש: לא היה קצין בגשר בשיט להונג קונג

שיחת טלפון עם גשר הפיקוד של "צים אסיה" אמש, בשעה 22:45 (שעון סין) בעת ששייטה להונג קונג, חשפה, על פניה, חריגה חמורה בנהלי השיט. בשיחה, שהקלטה שלה נמצאת בידי "הארץ", נמסר שעל גשר הפיקוד לא נמצא אף קצין אלא רק נתב וימאי נוסף. בכירים בענף הספנות בישראל מסרו שנוכחות של קצין בעת שיט היא חובה ואם המידע נכון, מדובר בעבירה חמורה. "צים" הגיבה כי בשל ריבוי טלפונים מעיתונאים קיבלו בצים אסיה החלטה שלא להעביר טלפון לקצינים, אם המטלפן לא מזדהה כאיש צים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker