אופנהיימר: רדקום עשויה להיות מועמדת אטרקטיבית לרכישה

בבנק ההשקעות ציינו כי הסיכון התפעולי של החברה עלה בשל החלק המשמעותי של AT&T בהכנסותיה, וכי החברה תיבחן ביכולת שלה לזכות בחוזים ממפעילות סלולר נוספות

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ירון רבקאי מנכ"ל רדקום
מנכ"ל רדקום, ירון רבקאי

בחצי השנה האחרונה עלתה מניית רדקום ב-65% בעקבות חוזה גדול עם חברת AT&T, הגדול בתולדות רדקום. העסקה צפויה להניב לחברה הישראלית צמיחה נאה גם בשנים הבאות, שכן החוזה לבדו צפוי להניב לה הכנסות של עשרות מיליוני דולרים בכמה שנים. החברה נסחרת לפי שווי של 210 מיליון דולר.

החוזה עם AT&T הוא בתחום וירטואליזציה של הרשת (NFV – Network Function Virtualization), שבמסגרתו מספקת רדקום פתרון תוכנה, ולא פתרון חומרה. כך הלקוחות שלה, חברות הטלקום, יכולות לחסוך משאבים על שרתים, ולפעול בגמישות רבה יותר.

"בשלב הנוכחי, מניבה רדקום את מרבית הכנסותיה מ-AT&T, וצפויה ליהנות מזרם הכנסות מהלקוחה המובילה גם בשנתיים הקרובות. יחד עם זאת, נקודת המבחן החשובה להערכתנו היא יכולתה של החברה הישראלית לזכות בחוזים מול מפעילות סלולר נוספות לפתרון ה-MaveriQ המאפשר בדיקת רשתות הענן באמצעות תוכנה, תוך שמירה על יתרונות טכנולוגיים לעומת השחקנית המובילה בשוק, חברת Netscout", כך כתבו בבנק ההשקעות אופנהיימר, בסקירה שפירסמו על המניה.

באופנהיימר הוסיפו כי "הצלחה במשימות אלה עשויה להציב את רדקום בתור מועמדת אטרקטיבית לרכישה, ובכך להוביל להצפת ערך מעבר למהלך עלייה מרשים אותו כבר הציגה מנייתה בשנתיים האחרונות". עם זאת, הם ציינו כי הסיכון התפעולי של החברה עלה כי 60% מהכנסותיה מגיע מ-AT&T. כמו כן, על החברה להגביר את השקעותיה במחקר ובפיתוח במטרה לשמר את יתרונותיה הטכנולוגיים לעומת מתחרתה הענקית Netscout.

לפי אופנהיימר, הנהלת החברה מסרה לה כי היא עדיין נמצאת במעמד מוביל מבחינה טכנולוגית, ונמצאת במגעים עם עוד תשע מפעילות סלולר מהמובילות בעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker