אנטרופי נגד מדיניות התגמול בסלע נדל"ן: 20 מיליון שקל לחברת הניהול - לא סביר

סלע נדל"ן הודיעה על דחיית מועד האסיפה הכללית בחודש; התשלום השנתי לחברת הניהול של קרן הריט קפץ פי שתיים תוך שלוש שנים ל-20 מיליון שקל; אנטרופי: הסכם הניהול של חברת הניהול לא הובא לאישור האספה הכללית, ותכניו המלאים אינם ידועים

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יו"ר סלע קפיטל שמואל סלבין
ערן אזרן

קרן הריט (REIT) הישראלית סלע קפיטל נדל"ן דוחה את מועד כינוס האספה הכללית שזומנה למחר (ה') בחודש ימים, לתאריך ה-5 בפברואר. זאת, לאחר שחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי המליצה לגופים המוסדיים להתנגד למדיניות התגמול שתובא לאישור האספה. בקרן הסבירו את הדחייה ברצון למצות את הדיונים "עם בעלי המניות ויועציהם".

אנטרופי המליצה למוסדיים שלא לאשר את מדיניות התגמול של הקרן מאחר שהתשלום לחברת הניהול, שקפץ פי שתיים תוך שלוש שנים ל-20 מיליון שקל בשנה, גבוה ביחס להיקפי הוצאות ההנהלה וכלליות בחברות דומות, וכן מאחר שהסכם הניהול של חברת הניהול לא הובא לאישור האספה הכללית, מבלי שתכניו המלאים ידועים.

סלע נדל"ן מנוהלת על ידי היו"ר שמואל סלבין, דירקטורים וסמנכ"ל כספים המקבלים תגמול ישירות מהקרן. בנוסף, הקרן משלמת דמי ניהול לחברת ניהול – סלע קפיטל אינווסטמנט בע"מ - שמעמידה לטובת הקרן שירותי מנכ"ל (גדי אליקם), מנהל תפעול ואחזקה (שמעון מלול) ומנהלת שיווק (שרון הדר). תגמול חברת הניהול ב-2015 עמד על כ-20.1 מיליון שקל, בהשוואה לכ-13.4 מיליון שקל ב-2014 ולכ-11.2 מיליון שקל ב-2013.

במסמך שהעבירה למוסדיים, אנטרופי ציינה כי בעוד שכר המנכ"ל בחברת הניהול ידוע, הרי ששכר מנהל התפעול ואחזקה ושכר מנהלת השיווק אינם מפורסמים (יצוין כי ב-2015 שכר המנכ"ל אליקם עמד על כ-1.8 מיליון שקל). עוד הדגישה אנטרופי כי "קיימים פערים גבוהים במיוחד בין שכר נושאי המשרה המשוער לסך התגמול המשולם לחברת הניהול, אשר אותם, כאמור, אין ביכולתנו לבחון".

אנטרופי נימקה במסמך את החלטתה משנת 2013 לאשר את מדיניות התגמול בקרן לשלוש שנים, וזאת על בסיס ההבנה כי הסכם הניהול הספציפי של חברת הניהול יובא לאישור בעלי המניות בתוך שנה. לפי אנטרופי, ביוני 2015, דירקטוריון סלע נדל"ן אישר את מדיניות התגמול בחברה, וזאת חרף התנגדות האספה הכללית. ביולי 2015, האריך הדירקטוריון את הסכם הניהול לתקופה של 7 שנים, תוך הכפפתו למדיניות התגמול שקבע בעצמו. כעת, אנטרופי מתנגדת לאישור מדיניות התגמול החדשה, ללא שיוצג תוכנו המלא של הסכם הניהול.

סלע נדל"ן, שהוקמה ב-2007, היא קרן הריט השנייה שהוקמה בישראל. בבעלות הקרן – שנסחרת לפי שווי שוק של כ-930 מיליון שקל - 24 נכסים מניבים בשווי כולל של כ-1.7 מיליארד שקל ובשטח כולל של כ- 168 אלף מ"ר ובהם משרדים, שטחי מסחר, לוגיסטיקה, מלונאות ותחנות דלק. מחיר המניה של הקרן עלה ב-25% בשנה האחרונה.

אישור מדיניות התגמול של הקרן מותנה בקבלת רוב מקרב בעלי המניות מהציבור. מאחר שמדובר בקרן ריט, מרבית המניות (74%) של הקרן מוחזקות על ידי הציבור הרחב, בעוד שבית ההשקעות מיטב דש, בין השאר באמצעות קופות גמל וקרנות נאמנות, מחזיק בכ-20% מהקרן, ואילו בית ההשקעות אקסנלס מחזיק בכ-5% נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker