אלביט מערכות זכתה בחוזים של 35 מיליון דולר עם רפאל

החברה זכתה ב-2 חוזים להספקת מצייני לייזר אוויריים, שמהווים חלק ממערכות שיסופקו על ידי רפאל ל-2 מדינות באזור אסיה פסיפיק

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מערכת ClearVision
מערכת ClearVisionצילום: חברת דאסו

חברת אלביט מערכות, שבשליטת מיקי פדרמן, זכתה בשני חוזים לאספקת מצייני לייזר אוויריים בהיקף של 35 מיליון דולר. החוזים יתבצעו בשלוש השנים הקרובות כחלק ממערכות שיסופקו על ידי רפאל לשתי מדינות באזור אסיה פסיפיק.

מערכות הלייזר הממוזערות שפיתחה אלביט מעניקות לצוות האוויר יכולת משופרת לציון מטרה מדויק, כך שהסיכון פגיעה בחפים מפשע יורד משמעותית.

בוצי מכליסצילום: אסף שילה / ישראל סאן / אלביט מערכות

אלביט מערכות, שמנוהלת על ידי בוצי מכליס, הפכה למובילה עולמית בתחום הלייזר, בעיקר בתחום מצייני הלייזר, והתקינה אלפי מציינים שנמצאים בשימוש מבצעי.

בתוך כך, קיבלה אלביט מקדמה משמעותית בעקבות כניסתה לתוקף של תקינה חדשה של רשות התעופה האזרחית האמריקאית (FAA), המאשרת נחיתה במצבים ללא ראות טבעית.

למערכת ClearVision של אלביט יש יכולות שיוצרות תעדוף בסדר ההמראה והנחיתה, כך שניתן לנחות בתנאי ראות לקויה — ללא תלות בתשתית. לדברי דרור יהב, סמנכ"ל חטיבת כלי הטייס באלביט מערכות ומנהל פעילות התעופה המסחרית, התקנות החדשות יאפשרו לחברות תעופה המצוידות במערכות להמריא לשדה תעופה גם אם תנאי הנחיתה בו יהיו נחותים מתנאי הסף לנחיתה באותו שדה, למשל ראות מינימלית של מייל אחד.

המערכות יאפשרו נחיתה גם עבור מטוסים שהמריאו לשדה תעופה שהראות בו הידרדרה. עד כה איפשרו נהלי ה–FAA למטוס המצויד במערכות לנחיתה בתנאי ראות מוגבלים מהדור הישן לגשת עד ל–100 רגל מעל נקודת הנחיתה. לדברי יהב, התקינה החדשה תאפשר לנחות גם אם תנאי זה לא יתקיים.

כבר בשנת 2000 התחילה אלביט מערכות לשווק את המערכות הקודמות של Clearvision, והתקינה אותן ב–2,000 מטוסים. התקינה החדשה עשויה לסייע לחברה לפרוץ לשוק הצפון־אמריקאי והרוסי של תעופה אזרחית, שסובלים ממזג אוויר קשה, וכן לשוק בהודו ובסין,שבו תנאי הראות בנחיתה מוגבלים על ידי ערפיח — אם אלה יחליטו לאמץ את התקנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker