החברה לישראל בוחנת הנפקת אג"ח ב-400 מיליון שקל למחזור חוב ב-2017

החברה לישראל אמורה לפרוע תשלומי קרן וריבית ולממן את עלות המטה בסכום של 475 מיליון דולר עד סוף 2017

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
עידן עופר
עידן עופרצילום: Chris Ratcliffe / Bloomberg

חברת הדירוג מעלות S&P דירגה ב-A את איגרות חוב בהיקף של 400 מיליון שקל שמתכננת החברה לישראל להנפיק באמצעות הרחבת סדרות איגרות החוב 10 ו-11. ההנפקה מיועדת למחזור חוב ולפעילותה השוטפת של החברה.

החברה לישראל אמורה לפרוע תשלומי קרן וריבית ולממן את עלות המטה בסכום של 475 מיליון דולר עד סוף 2017. החברה החזיקה 809 מיליון דולר נכון לסוף ספטמבר 2016.

מעלות הורידה בנובמבר 2016 את דירוג אגרות החוב של החברה לישראל מסדרות 7,9 , 10 ו-11 ל-A עם תחזית דירוג יציבה. כעת היא מעריכה שהחברה לישראל תזכה לדיבידנדים מחברות בנות בהיקף של 150-160 מיליון דולר. מעלות ציינה שהורדת הדירוג משקפת את העלייה ברמת החוב של החברה ואת החולשה היחסית בביצועיה התפעוליים של כיל שהיא ההחזקה החשובה ביותר של החברה לישראל ואת העובדה שיחסי כיסוי החוב הנוכחיים של החברה לישראל ואלו החזויים ל-2017 חורגים מיחסי הכיסוי שתאמו את הדירוג הקודם וכן את השחיקה בגמישות הפיננסית של החברה לישראל כתוצאה מהעלייה ביחס שבין החוב הפיננסי נטו של החברה לשווי הסחיר של אחזקותיה בכיל ובחברת בתי זיקוק (בזן) למעל 40%.

בעלי המניות של חברת בתי זיקוק (37%) אמורים להצביע ביום חמישי הקרוב, 5 בינואר, על ההצעה לחלק דיבידנד של 85 מיליון דולר. יכולתה של החברה הבת כיל (46%) לחלק דיבידנדים השתפרה בחודשים האחרונים בעקבות ביטול שתי תכניות השקעה שאפתניות בהיקף כולל של 2 מיליארד דולר: הקמת מכרה אשלג וגופרת אשלגן באתיופיה ופרויקט איחוד מערכות ה-ERP של כיל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker