מיילן השיקה גרסה גנרית לתרופה להפרעות קשב שמכירותיה 1.6 מיליארד דולר לשנה

חברת מיילן שמנוהלת על ידי הת'ר ברש חתמה שנה לא מוצלחת שבמהלכה הפכה לאובייקט לחקירת קונגרס ואיבדה 30% משוויה ב-3 השקות של מוצרים גנריים חדשים ■ המניה עלתה ב-2.1% ביום המסחר האחרון

יורם גביזון
יורם גביזון

מיילן השיקה גרסה גנרית לתרופה Concerta של חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון שמיועדת לטיפול בהפרעת קשב מסוג ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) .

מיילן השיקה את הגרסה הגנרית בכל 4 המינונים (18, 27, 36 ו-54 מיליגרם). המכירות בארה"ב של התרופה במונחי מחיר תרופת המקור הסתכמו ב-1.59 מיליארד דולר ב-12 החודשים שהסתיימו בסוף אוקטובר על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי IMS.

הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן
הת'ר ברש, מנכ"לית מיילן צילום: בלומברג

טים צ'יאנג העריך שההשקה תיטיב עם מכירות המגזר הגנרי של מיילן בצפון אמריקה ותסייע לו לצמוח ב-6% ב-2017 וב-5% ב-2018. הוא צופה שמיילן תתקל בתחרות מועטה מצדן של חברות גנריות אחרות שכן רק המוצר שלה זכה למעמד של תחליפיות מלאה עם גרסת המקור (AB Rated) בעוד שיצרנים אחרים נאלצו למשוך את הגרסות שלהם מהשוק.

צ'יאנג צופה שעובדה זו תביא לירידה של 25%-30% בלבד במחיר התרופה בהשוואה למחירה טרם השקת הגרסה הגנרית ושמיילן תנגוס בנתח של 25%-30% ממכירות התרופה

מיילן הודיעה במקביל על השקת גרסה גנרית של הזריקה Cerebyx במינונים של 75 מיליגרם למיליליטר, 100 מיליגרם ל-2 מיליליטר ו-500 מיליגרם ל-10 מיליליטר. המכירות בארה"ב של הזריקה שפותחה על ידי חברת פייזר ומיועדת לטיפול בסוגים שונים של התקפים אפילפטיים והתקפים במהלך או לאחר ניתוחים במערכת העצבים המרכזית הסתכמו ב-36 מיליון דולר ב-12 החודשים שהסתיימו באוקטובר 2016 על פי נתוני סוכנות המחקר הרפואי IMS. מיילן השיקה גם גרסה של Zovia במינון של מיליגרם, גלולה למניעת הריון שפותחה על ידי חברת ווטסון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ