אנטרופי בהמלצת "קנייה" לאלקטרה בע"מ: "רוב הערך של החברה מגיע ממגזר השירות"

האנליסט אמיר ג'יריס קבע כי השווי הנכסי של אלקטרה עומד על 2.9 מיליארד שקל, ביחס לשווי שוק של 2.23 מיליארד שקל ■ אנטרופי: "מגזר השירות צמח ב-5 השנים האחרונות בקצב דו ספרתי, והיווה כ-45% מהרווח התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של 2016"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

המלצת "קנייה" ופוטנציאל לעלייה של 33% - חברת האנליזה למוסדיים אנטרופי שירותי מחקר שואבת עידוד רב מפעילותה של אלקטרה בע"מ, מקבוצת אלקו החזקות (53%), בתחום השירות והאחזקה, שבו היא מספקת שירותים למעליות ולמערכות מיזוג אוויר, תחזוקת מבנים ותפעול מכוני טיהור שפכים. בעבודה ראשונה שפירסמה על אלקטרה, היא קובעת כי השווי הנכסי של החברה (NAV) עומד על 2.9 מיליארד שקל, גבוה מעל שווי השוק הנוכחי - 2.23 מיליארד שקל.

אלקטרה, שנשלטת בעקיפין על ידי גרשון זלקינד, היא חברה קבלנית המספקת תשתיות אלקטרו-מכאניות. החברה פועלת בישראל ובחו"ל בחמישה מגזרים עיקריים: קבלנות בנייה, תשתיות ומערכות אלקטרו מכאניות בישראל; קבלנות אלקטרומכנית בחו"ל; שירות אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; וזכיינות בתחום התשתיות. בין היתר, החברה יזמה את פרויקט "מידטאון" בתל אביב, ואחראית על פרויקטי תשתיות מרכזים כמו עיר הבה"דים ואנרגיה שאובה מעלה גלבוע.

האנליסט אמיר ג'יריס מציין לחיוב כי אלקטרה בע"מ נהנית מסינרגיה בפעילותה, כך שהיא מספקת שירותים ומלווה פרויקטים לאורך כל "מחזור החיים" שלהם - "החברה יוזמת פרויקטים, משמשת כקבלן מבצע ולאחר מכן, נותנת שירותי אחזקה וניהול נכסים לפרויקט", הוא כותב. למרות שמרבית ההכנסות של החברה (68%) מגיעות ממגזר הפרויקטים למבנים ותשתיות בישראל, ג'יריס הדגיש כי הרווחיות התפעולית של החברה, בשונה מההכנסות, נשענת על מגזר השירות.

לדברי ג'יריס, "הרווחיות התפעולית במגזר השירות גבוהה משמעותית ממגזר הפרויקטים, ומהווה כ-43% מסך הרווחיות התפעולית של אלקטרה בע"מ. מדיניות של החברה כאסטרטגיה ארוכת טווח, הינה בין היתר, הרחבת פעילות מגזר השירות, תוך שמירה על מובילות בתחום הקבלנות. להערכתנו, רוב הערך של החברה הינו ממגזר השירות, שצמח ב-5 השנים האחרונות בקצב דו ספרתי, והיווה כ-45% מהרווח התפעולי בתשעת החודשים הראשונים של 2016", הדגיש.

כחלק מהאסטרטגיה של אלקטרה בע"מ להגביר את פעילותה בתחום השירות, היא ביצעה מספר עסקאות בשנים האחרונות - כשאחת המרכזיות שבהן נחתמה לפני כשלושה שבועות. במסגרת העסקה האחרונה רכשה אלקטרה את השליטה (60%) בחברת האבטחה והמיגון מגאסון, בתמורה לכ-86.4 מיליון שקל. מגאסון מספקת מערכות בקרת כניסה; מצלמות מעקב; מערכות התראה, ניטור, גילוי וכיבוי אש; פתרונות בקרה וניהול; בקרה היקפית; מערכות אינטרקום וכן פיתוח תוכנה; כשבין לקוחותיה נמנים כל הבנקים, חלק ממחלקות משרד הביטחון, נתב"ג, רכבת ישראל, אלביט מערכות, בית הסוהר איילון, הבורסה ועוד.

בנוסף לפעילות בתחום השירות, ג'יריס הזכיר לחיוב את הפרופיל הפיננסי של אלקטרה המתאפיין לדבריו ביחסי מינוף נמוכים, שתמכו באחרונה בהעלאת דירוג האשראי לרמה של AA מינוס ממעלות ול-A1 ממידרוג. האג"ח הארוכות של אלקטרה, למח"מ של 4.6 שנים, נסחרות בתשואות לפדיון נמוכות של 2.6% בלבד. מנגד, ג'יריס ציין לשלילה כי בשנים האחרונות חלה שחיקה מסוימת בהון העצמי של החברה כתוצאה מהפסדי מטבע שקשורים לפעילות בחו"ל - ברוסיה ובניגריה.

איתמר דויטשר

מניית אלקטרה עלתה ב-5 השנים האחרונות ב-161%, בהשוואה לעלייה של 26.6% במדד ת"א 100. העלייה נרשמה, בין היתר, הודות לצמיחה בתחום השירות והאחזקה ובתמיכת הגאות בנדל"ן בישראל. את הרבעון השלישי של 2016 סיימה אלקטרה עם עלייה של כ-27% ברווח הנקי לכ-45 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות). צבר העבודות של הקבוצה, נכון ל-30 בספטמבר 2016, גדל לכ-9.8 מיליארד שקל, לעומת 9.4 מיליארד שקל בסוף 2015.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker