בעלי הבית של מור השקעות מגדילים את אחזקתם

עיקר הנכסים של בית ההשקעות מור הוא חברת הקרנות, שהיא בין המגייסים הגדולים ביותר השנה ומנהלת נכסים בהיקף של 11 מיליארד שקל

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
אלי לוי , מנכ"ל הקרנות ומנהל ההשקעות הראשי במור
אלי לוי , מנכ"ל הקרנות ומנהל ההשקעות הראשי במורצילום: בועז צרפתי

בית ההשקעות מור דיווח היום כי אחד השותפים בבית ההשקעות, דרור קראוס (שמחזיק ב-30% מהמניות), מתכונן לצאת לפנסיה ולכן השותפים הנוספים רוכשים את חלקו. לאחר השלמת הסכם מכירת המניות, יחזיקו בי.ד. מור ובאמצעותה במור בית השקעות ובמנהל הקרן היחידים הבאים: יוסף מאירוב (33.1%), בנימין מאירוב (7.7%), מיכאל מאירוב (12.7%), דותן מאירוב (12.7%), יוסי לוי (23.6%) ואלי לוי (10.2%). העסקה טעונה את האישורים הרגולטוריים.

בית ההשקעות סרב למסור את היקף העסקה, אולם מוערך כי מדובר בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. בית ההשקעות מור מנהל נכסים פיננסיים בהיקף של כ-14 מיליארד שקל, כאשר מרבית הנכסים בחברת הקרנות שלו, המנהלת כ-11 מיליארד שקל. בית ההשקעות גייס מתחילת השנה 3.7 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות. את הקרנות מנהל אלי לוי, בנו של מייסד החברה יוסי לוי.

המגמה של בעלי בית השקעות להגדיל את אחזקתם אינה נחלתם הבלעדית של בעלי מור. בסוף חודש יולי השנה, הודיעו מייסדי בית ההשקעות אלטשולר שחם, גלעד אלטשולר וקלמן שחם, כי הם רוכשים מחדש 25% ממניות החברה מידי שירז דש השקעות. זאת שבע שנים לאחר ששירז רכשה מבית ההשקעות את המניות. בכך, הגדילו השניים את אחזקותיהם בבית ההשקעות ל-90%. כל אחד מהשותפים מחזיק ב-45% מהבעלות ו-10% נוספים נמצאים בבעלות רוני בר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker