בעקבות ההנפקה ואכלוס המגדל בר"ג: מעלות העלתה את הדירוג של אמות ל-AA

ההעלאה היא ברמה אחת, לדירוג נדיר יחסית לחברות נדל"ן. במעלות מציינים לחיוב את הירידה ביחסי המינוף של אמות בעקבות הנפקת המניות שביצעה

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדל אטריום של אמות ברמת גן
מגדל אטריום ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הדירוג S&P מעלות הודיעה היום (ב') כי החליטה להעלות את דירוג החוב של חברת הנדל"ן המניב אמות מקבוצת אלוני חץ ברמה אחת מ-AA מינוס ל-AA. זוהי רמה שמשמעתה ביטחון גבוה מאוד ביכולת החזר החוב של החברה, כשכמעט כל חברות הנדל"ן בבורסה בתל אביב מדורגות ברמות נמוכות יותר.

ב-S&P מעלות מציינים כי ההחלטה מבוססת בעיקר על ירידה ברמת המינוף של החברה ושיפור האיתנות הפיננסית שלה. האנליסטים תמר שטיין ושניר אפק מ-S&P מעלות מסבירים כי תזרימי המזומנים הגבוהים שמהם נהנתה החברה בשנה האחרונה והנפקות המניות שביצעה גרמו לירידה משמעותית של המינוף.

בתחילת דצמבר גייסה אמות 267 מיליון שקל בהנפקת מניות. החברה האם אלוני חץ רכשה במועד זה 6 מיליון מניות, המהווים 37% מסך הגיוס, תמורת כ-100 מיליון שקל. אלוני רכשה מניות נוספות של החברה באחרונה בשוק, אך שיעור האחזקה שלה בחברה הבת עדיין נמוך במעט מאשר לפני ההנפקה - כ-61% לעומת 62%.

שטיין ואפק מציינים כי הם צופים שהנהלת אמות תמשיך במדיניותה שנועדה לשמור על שיעור מינוף של 55% (יחס חוב למאזן), לאחר שיחס זה ירד לרמה זו מ-58% בסוף 2015. הם מוסיפים כי העובדה שאמות השלימה למעשה את אכלוסו של הפרויקט הגדול ביותר שלה, מגדל אטריום שבמתחם הבורסה ברמת גן, הובילה לירידה בסיכוני היזמות של החברה וכך לשיפור בפרופיל העסקי שלה, וכי להערכתם החברה תוכל לשמור על יחס המינוף גם בהשקעות החדשות שלה.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמותצילום: דן קינן

האנליסטים מוסיפים כי העובדה שההכנסות התפעוליות נטו (NOI) של החברה צפויות לגדול ב-2017 בזכות תרומה משמעותית שתגיע ממגדל אטריום המאוכלס. עוד אמרו כי העובדה ששכר הדירה בנכסי אמות צמוד למדד המחירים לצרכן תסייע לה להתמודד היטב עם תרחיש של התפתחות אינפלציה או עלייה בריבית.

מניית אמות השיגה תשואה של יותר מ-30% מתחילת השנה, אף שמאז הקיץ היא מדשדשת. בחמש השנים האחרונות עלתה מניית אמות בכ-130% (כ-18% בממוצע בשנה). לחברה חמש סדרות אג"ח שנסחרות בבורסה בתל אביב במח"מ (משך חיים ממוצע עד להחזר החוב) שבין שנה וחצי ל-7.7 שנים, שהתשואות לפדיון שלהן הן בין 0.9% בשנה לסדרות הקצרות ל-2.8% בשנה בסדרה הארוכה ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker