הסכם מסחור לפלוריסטם ביפן: קרן ההשקעות Sosei תשקיע 11 מיליון דולר במיזם משותף

מטרת המיזם היא לקדם את הפיתוח הקליני של מוצר PLX-PAD של פלוריסטם, לטיפול בטרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות (CLI), ולשווקו ביפן

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
גיא ארז
גיא ארז

חברת הביו-רפואה הישראלית, פלוריסטם, וקרן ההשקעות היפנית, Sosei CVC, דיווחו היום כי חתמו על מסמך תנאים מחייב להקמתו של מיזם משותף ביפן. במסגרת ההסכם, ינתנו ל-Sosei זכויות שיווק ומסחור בטריטוריה היפנית של מוצר הריפוי התאי של פלוריסטם, ה-PLX-PAD, שנועד לטיפול במחלת טרשת עורקים חמורה בגפיים התחתונות (CLI).

קרן Sosei CVC  הוקמה ב-1990 על ידי התאגיד היפני Sosei Group ומתמקדת בהשקעות בטכנולוגיות חדשניות בתחום הרפואה המשקמת. הקרן תשקיע במיזם המשותף, יחד עם משקיעים יפנים נוספים, השקעה התחלתית של כ-11 מיליון דולר (כ-1.3 מיליארד ין) -  ובתמורה יקבלו 65% מהמיזם. כל זכויות הקניין הקשורות במוצר PLX-PAD, וכן המחקר והייצור יישארו בבעלותה הבלעדית של פלוריסטם.

CLI היא מחלה קשה התוקפת לרוב חולים מבוגרים, כאשר הטיפולים הנוכחיים מבוצעים לרוב על ידי תהליכים פולשניים - בעוד הטיפול של פלוריסטם מסתכם בהזרקה לשריר בלבד. הצדדים מתכוונים לחתום על הסכם מחייב לא יאוחר מסוף חודש מרץ 2017.

בכוונת החברות להביא את הטיפול ליפן דרך "המסלול המהיר" לרפואה משקמת של סוכנות התרופות והרפואה היפנית (PMDA). דרך מסלול זה, עשוי המוצר להיות מאושר לשיווק מותנה ולשיפוי ביטוחי לאחר ניסוי יחיד (שלב 3) הכולל 75 חולים, ולא לאחר 2-3 ניסויים כמקובל. זאת, בתנאי שגם לאחר קבלת האישור יימשכו הניסויים, והחברה תגיש נתונים מחקריים נוספים.

הניסוי, שמועד תחילתו ייקבע עם חתימת ההסכם בין החברות, ימומן וינוהל במלואו על ידי המיזם המשותף. במידה ויצלח, ופלוריסטם תקבל את האישורים הדרושים – תוכל החברה לשווק את ה-PLX-PAD ביפן.

על רקע התפתחות זו, מניית פלוריסטם עולה כעת בבורסה בכ-2.3%, ומרכזת מחזור מסחר של 1.8 מיליון שקל, יותר מכפול מהממוצע ברבעון האחרון, שעומד על 750 אלף שקל. החברה נסחרת לפי שווי של 480 מיליון שקל, לאחר שמנייתה עלתה ביותר מ-30% מתחילת השנה.

זמי אברמן, מנכ"ל ויו"ר פלוריסטם: "אנו שמחים על השותפות עם Sosei למסחור התוויית ה-CLI ביפן. האסטרטגיה שבחרנו - כניסה לניסויים קליניים מתקדמים במקומות בהם הרגולטור פתח מסלולים מועדפים, באה לידי ביטוי בהסכם זה. פיתוח תכניותינו להתוויית ה-CLI דרך המסלול הרגולטורי המואץ ביפן, עשוי לאפשר כניסה מהירה יותר לשוק היפני הצמא לחידושים בתחום של הרפואה המשקמת. בנוסף, שיתוף הפעולה יאפשר קידום התוויות נוספות בתחום הריפוי התאי הקיימות בפורטפוליו שלנו ומועמדות לפיתוח".

טושימי מיושי, דירקטור בקרן Sosei CVC: "אנו נלהבים להתחיל בפיתוח המשותף, כשהמטרה היא להגיע לשוק היפני בהקדם. אנו מאמינים כי שיתוף הפעולה עשוי להוביל לכניסה יעילה ומוצלחת לשוק הגדול והמשמעותי שקיים ביפן. המיזם המשותף מהווה השקעה משמעותית של הקרן בתחום הרפואה המשקמת ויתמוך ביעד שלנו שהוא עידוד תעשיית הביוטכנולוגיה ביפן".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker