מניית אליום עלתה ב-3% בעקבות הצלחה בניסוי פרה-קליני לתחליף קיצור קיבה

הניסוי, שבוצע ב-20 חזירים, בחן את מערכת ה-Allevetix, שתל שמיועד להקטין משמעותית את ספיגת הסוכרים והשומנים ממערכת העיכול אל הדם ■ הניסוי הראה הקטנה משמעותית בספיגה הקלורית של החזירים לאורך תקופת המעקב

יורם גביזון

מניית אליום, חברה שמפתחת מכשור רפואי זעיר פולשני, קפצה ב-3% לאחר שהחברה דיווחה על הצלחה בשלב הניסוי הפרה קליני בחיות גדולות, שבוצע למערכת ה-Allevetix שפותחה על ידי החברה. Allevetix הוא שתל שמיועד להקטין משמעותית את ספיגת הסוכרים והשומנים ממערכת העיכול אל הדם, באמצעות מערכת שכוללת שרוול המושתל במעי הדק ומעוגן בקיבה. המערכת יוצרת מחסום בין רקמת הספיגה בחלק העליון של המעי הדק לבין המזון המעוכל שיוצא מהקיבה.

הניסוי שנערך כלל השתלה של המערכת ב-20 חזירים, ובמסגרתו נבדקו בטיחות שיטת ההשתלה וההוצאה האנדוסקופית של השתל ובטיחות ויעילות שיטת העיגון של השתל במכרעת העיכול לאורך זמן. הניסוי גם הדגים גם את יכולתה של המערכת להקטין משמעותית את הספיגה הקלורית של החזירים לאורך תקופת המעקב.

'אסף אלפרוביץ
אסף אלפרוביץ'צילום: תמונות אליום מדיק

פרויקט Allevetix נתמך במימון של 45% על ידי הקרן הדו-לאומית סינגפור ישראל, ומתבצע בשיתוף פעולה טכנולוגי קליני רגולטורי ומסחרי בין חברת אליום לאוניברסיטה הלאומית של סינגפור. אליום מעריכה שנוכח התוצאות של הניסויים הפרה קליניים והעמידה בכל יעדי הניסויים בחיות גדולות, גדולים הסיכויים לעמוד בבחינה של הקרן הדו-לאומית סינגפור ישראל.

בחודשים הקרובים מתכוונת אליום להגיש דו"ח פיננסי מסכם לצורך קבלת יתרת המענק מהקרן בסכום של 250 אלף דולר, ולהתחיל בניסויים קליניים בבני אדם לקראת סוף 2017. אסף אלפרוביץ', מנכ"ל אליום, אמר שההצלחה בניסוי היא אבן דרך משמעותית עבור החברה, משום שהפתרון שפיתחה עשוי להתברר כחלופה יעילה, בטוחה והפיכה לניתוח קיצור קיבה שכרוך בסיכון ובשיעור הישנות גבוה.

אלפרוביץ' הזכיר שלאחרונה דיווחה ההתאחדות האמריקאית לטיפול בסוכרת על קווים מנחים חדשים שממליצים שניתוח קיצור קיבה יהפוך לטיפול מקובל בחולי סוכרת גם עבור חולים שסובלים מעודף משקל מתון. זאת בניגוד להנחיות הקודמות שלפיהן הניתוח הומלץ רק לחולים בעלי יחס משקל גובה (BMI) שעולה על 35. משמעות ההנחייה היא גידול משמעותי בשוק הפוטנציאלי עבור מערכת ה-Allevetix, שכבר לפני פירסום הקווים המנחים החדשים הוערך ב-2.8 מיליארד דולר לשנת 2018 בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker