גיא פישר ישמש ממלא מקום ראש חטיבת שוקי הון בלאומי

פישר, שאחראי כיום על תיק הנוסטרו (השקעות עצמיות) שקלים וחו"ל, ימלא את מקומו של ראש החטיבה הנוכחי, איתי בן זאב ■ מדובר באחד המינויים החשובים בבנק, שכן לחטיבה זו תפקיד מרכזי בתרומה לריווחיות הבנק

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

אם לא יחולו הפתעות של הרגע האחרון, איתי בן זאב, סמנכ"ל בכיר בבנק לאומי וראש חטיבת שוקי ההון, יסיים ב-29 החודש את כהונתו, מבלי שמנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, מצאה לו מחליף.

איתי בן זאב
איתי בן זאבצילום: אייל טואג

בהתאם לכך, לפחות בשלב הראשון גיא פישר, האחראי כיום על תיק הנוסטרו (השקעות עצמיות) שקלים וחו"ל בחטיבת שוקי הון, ישמש גם ממלא מקום ראש החטיבה. פישר עבד בלאומי תופה ארוכה, וקודם בידי בן זאב לתפקידים שונים בחטיבה, כשהוא זכה להערכה מקצועית בבנק.

בן זאב, שעוזב את לאומי לאחר יותר מ-13 שנה (מתוכם ארבע שנים כראש חטיבת שוקי הון), יחל מתחילת השנה הבאה לשמש מנכ"ל הבורסה לניירות ערך בתל אביב, וכבר מחר ינאם בראשונה כמנכ"ל הבורסה בפועל בכינוס השנתי שתקיים מחלקת התאגידים של רשות ניירות ערך.

חטיבת שוקי ההון של לאומי מעסיקה יותר מ-500 עובדים, ומורכבת מחדר עסקות במט"ח ונגזרים, וכן ששני חדרי עסקות בניירות ערך ישראליים ובניירות ערך זרים. בנוסף, החטיבה מנהלת את חשבון הנוסטרו של הבנק, שהיקפו הוא כ-130 מיליארד שקל.

מדובר באחד המינויים החשובים בבנק, שכן לחטיבה זו תפקיד מרכזי בתרומה לריווחיות הבנק. ואולם, בשל החוק החדש להגבלת שכר במערכת הבנקאות ל-2.5 מיליון שקל ובשל נסיבות אחרות, לא הצליחה עד כה רוסק עמינח הצליחה לאייש את התפקיד.

בעבר הוזכרו, בן השאר, שמותיהם של ירון בלוך, מנכ"ל לאומי פרטנרס; ענת לוין, המשנה למנכ"ל כלל ביטוח; אבי שטרנסוס מהבינלאומי; ורועי יקיר מהפניקס - ככאלה שעשויים להתמנות לתפקיד. ואולם, בינתיים נראה שבן זאב יעזוב את הבנק מבלי שיבצע חפיפה מסודרת למחליפו הקבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker