מיזוג בעולם הפורקס: קולמקס רוכשת את מט"ח 24

בעלי המניות של מט"ח 24 יקבלו עד 49% מהחברה הממוזגת תמורת רשימת הלקוחות שלהם וכמה מיליוני שקלים ■ התמריץ לעסקה: החלטת רשות ני"ע שלא לתת למט"ח 24 אישור להפעלת זירת סוחר

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מאיר ברק
מאיר ברקצילום: פלג אלקל?

חברת קולמקס ישראל ממשיכה להתרחב: לאחר שרכשה את רשימת הלקוחות של סמארט קפיטל, רוכשת קולמקס ישראל גם את פעילות מט"ח 24. לאחר השלמת המיזוג תועבר רשימת לקוחות מט"ח 24 לפלטפורמה של קולמקס ישראל, ותהפוך לזירת הסוחר הגדולה בישראל, מבחינת מספר לקוחות והון עצמי. העסקה מותנית באישור של רשות לניירות ערך. 

במסגרת העסקה, בעלי המניות של מט"ח 24 יזרימו לקולמקס מיליוני שקלים כהשקעה הונית בחברה, ויחזיקו עד 49% ממניות קולמקס ישראל. בשליטה של החברה הממוזגת ימשיך להחזיק מאיר ברק. 

המיזוג בין שתי החברות מגיע על רקע מהלך הסדרה של רשות לניירות ערך את תחום הפורקס, מהלך שמניע את המיזוגים בתחום בשנה האחרונה. למעשה, חברות שלא מקבלות אישור מהרשות מוכרות את רשימת הלקוחות שלהן לחברות אחרות, וייתכן שזה המקרה גם כאן. עד כה קיבלה קולמקס אישור, אך ל-TheMarker נודע כי מט"ח 24 לא קיבלה אישור, וזה התמריץ לעסקה.

קולמקס ישראל היא חברה בת של קבוצת קולמקס העולמית שהוקמה בשנת 2004 ולה עשרות אלפי לקוחות ברחבי העולם וסניפים במדינות שונות, לרבות ישראל. הקבוצה מתמחה בשירותי ברוקראז' ללקוחות פרטיים, בעיקר בתחומי המניות והמט"ח. מט"ח 24 פועלת רק בישראל וכל לקוחותיה ישראלים.

חברות הפורקס מאפשרות למשקיעים לסחור במטבעות תוך שימוש במנופי אשראי גבוהים. בנוסף, ניתן לסחור דרכן במניות, במדדי מניות ובסחורות כמו נפט וזהב בכל העולם. בגלל המינוף הגבוה שמקבלים הלקוחות הסוחרים - לעתים עד פי 100 מסכום העסקה - ובגלל האופי קצר הטווח של העסקות (לעתים גם דקות בודדות), רבים רואים בפעילות כזאת סוג של "הימורים".

מתוך 21 חברות שהגישו בקשה לרישיון לניהול זירת סוחר, זירת פורקס, רק שש חברות קיבלו אישור מהרשות. אותן זירות יוכלו להמשיך ולפעול בישראל מול לקוחות מקומיים, כאשר יתר הזירות שבקשתן נדחתה נדרשו להפסיק לפעול באופן מיידי. החברות להן ניתן האישור הן: קולמקס, ATRADE ,FXCM TRADING, REAL FOREX TRADING ,FIRST INDEX ו-PLUS 500.

בחודש יולי האחרון רכשה מט"ח 24 את רשימת הלקוחות של חברת I Trader, שלא קיבלה את אישור הרשות. העסקה מוערכת בכמה מיליוני שקלים. בין בעלי המניות במט"ח 24 ניתן למצוא את יריב גילת - מבעלי השליטה בחברת פיינל מהרצליה - שמחזיק בחברה יחד עם מספר אנשי עסקים מוכרים: רוני פלד, אלי זמיר, גיא ברנשטיין (כיום מנכ"ל פורמולה מערכות), רן שטרקמן (לשעבר מנכ"ל פלאזה סנטרס של אלביט הדמיה), ניר יוסף (הבעלים של מסעדת NG בתל אביב), רפי כהן (הקים את מט"ח 24 ויו"ר הדירקטוריון), רז לוי (המנכ"ל הקודם) ודוד מסיקה (המנכ"ל הנוכחי).

צילום: מט"ח 24

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker