המו"מ הסתיים: אלקטרה צריכה מוכרת את אייס לקרן קדמה - ברווח של 95 מיליון שקל

אלקטרה צריכה רכשה את הרשת לפני חמש שנים, ומוכרת אותה כעת לפי שווי של 190 מיליון שקל כחלק מתוכנית ארגון מחדש. הרוכשת היא קרן השקעות שמנהלת כמיליארד שקל

אורי תומר
אורי תומר

אלקטרה צריכה, שבשליטת אלקו אחזקות (60%), דיווחה הבוקר למשקיעים בבורסה בתל אביב כי יחד עם החברה הבת אלקטרה מוצרי צריכה היא השלימה את המשא ומתן למכירת רשת אייס אוטו דיפו לקרן קדמה. העסקה משקפת לרשת שווי של 190 מיליון שקל.

החברה כבר דיווחה בימים האחרונים למשקיעים על המשא ומתן ועל חלק מפרטי העסקה המתגבשת, על רקע פרסומים בתקשורת, אך הקפידה להדגיש כי אין ודאות שהעסקה תיחתם. כעת, עם החתימה, נותרת אלקטרה צריכה ממוקדת בפעילות מכשירי החשמל והמזגנים.

זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכה
זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכהצילום: יוני רייף

קרן קדמה תשלם לאלקטרה צריכה 145 מיליון שקל תמורת הרשת - הכוללת את סניפי אייס ואוטו דיפו. 100 מיליון שקל מסכום זה ישולמו במזומן, והיתרה בשני תשלומים נושאי ריבית שהאחד מהם יתבצע בתוך שנה, והשני בתוך שנה וחצי. כמו כן תיקח על עצמה הקרן התחייבויות לטווח קצר של החברה בסך של כ-45 מיליון שקל. אלקטרה צריכה תרשום בעקבות המכירה רווח של 95 מיליון שקל.

אלקטרה צריכה רכשה את רשת ACE מהחברה הציבורית בשם זה שהיתה בשליטת משה גאון ושלמה זבידה, לפני כמעט חמש שנים, בתחילת 2012. הרשת צברה אז חובות של 450 מיליון שקל ונמכרה בהחלטת בית משפט שבה היו מעורבים נושיה. המכירה לאלקטרה צריכה בוצעה תמורת 129 מיליון שקל.

הרשת עברה בשנים האחרונות ארגון מחדש, שהוביל לשיפור ניכר בתוצאותיה ובמצבה הכספי. את רכישת ACE הוביל המנכ"ל הקודם של אקטרה צריכה יקי ודמני, והמכירה מתבצעת כחלק ממהלך שמוביל המנכ"ל הנוכחי, זאב קלימי, שכחלק ממנו תתמקד כעת החברה בתחומי הליבה של פעילותה.

הרוכשת הנוכחית של הרשת היא קרן קדמה קפיטל, קרן השקעות שמנוהלת בידי אורי עינן (בנו של מנחם עינן, לשעבר בכיר בעזריאלי), גלעד הלוי (בנו של ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי) וגלעד שביט (לשעבר בכיר בחברה לישראל). הקרן מנהלת כמיליארד שקל, ומתמחה ברכישה של חברות פרטיות וציבוריות והשבחתן - והשקיעה בשנים האחרונות ביקבי כרמל, בדנאל, בברנד תעשיות, בקווליטסט (שנמכרה בספטמבר לקרן אמריקאית תמורת 300 מיליון שקל) ובחברות נוספות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker