רדהיל חתמה על הסכם למסחור תרופה למיגרנה בדרום קוריאה

Rizaport היא תרופה מוגנת פטנט שניתנת באמצעות דפית מסיסה שמכילה את החומר הפעיל rizatriptan

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור בן אשר, מנכ"ל רדהיל
דרור בן אשר, מנכ"ל רדהילצילום: תומר אפלבאום

חברת רדהיל ביופארמה ושותפתה חברת IntelGenx חתמו על הסכם עם חברת Pharmatronic שמעניק את הזכויות הבלעדיות למסחור התרופה לטיפול במיגרנה RIZAPORT בדרום קוריאה. הסכם זה נחתם בעקבות הסכם מסחור נוסף שנחתם עם חברת Juste למסחור התרופה בספרד. Rizaport היא תרופה מוגנת פטנט שניתנת באמצעות דפית מסיסה שמכילה את החומר הפעיל rizatriptan.

RIZAPORT משתייכת לתרופות ממשפחת הטריפטנים, מולקולות המכווצות את כלי הדם במוח כדי להפחית את תסמיני המיגרנה. מתן התרופה בדפית מסיסה מציע לסובלים ממיגרנה חלופה טובה לבליעת גלולה או שתיית מים, שכן 80% מהחולים במיגרנה סובלים גם מבחילות והקאות.

עדי פריש, סמנכ"ל פיתוח עסקי ברדהיל, אמר שהחברה ושותפתה מצפים להגיש מחדש את הבקשה לאשר את שיווקה של התרופה Rizaport בארה"ב במחצית הראשונה של 2017. רדהיל הגישה את הבקשה ל-FDA במארס 2013, אולם בפברואר 2014 קיבלה מכתב תגובה מהרשות האמריקאית, ובו בקשה לפרטים ומידע נוסף שנוגעים לכימיה, לייצור ולבקרה של תהליך הייצור.

גורם נוסף שעיכב את קבלת האישור מה-FDA הוא שהרשות האמריקאית עצרה את השיווק של חומרי גלם מתוצרת הספק, כתוצאה מבעיות של בקרת איכות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker