בנק ירושלים מוריד את ההמלצה למניית סאמיט ל"תשואת שוק": החברה הבת בגרמניה עדיפה

האנליסט ישי ששון מציין כי החברה רשמה ירידה ב-FFO ברבעון השלישי, וכי רוב פוטנציאל הצמיחה מגיע ממניות סאמיט גרמניה, הנסחרות בלונדון - ולכן עדיף להשקיע בהן ישירות

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
נכס של חברת סאמיט בגרמניה
נכס של חברת סאמיט בגרמניה

בנק ירושלים מוריד את מחיר היעד למניית סאמיט שבשליטת זוהר לוי, ומעדכן את ההמלצה מ"תשואת יתר" ל"תשואת שוק". כלומר, בבנק מצפים כי התשואה שתניב המניה תהיה דומה לתשואה שיניב השוק כולו - ולא גבוהה יותר, כפי שציפו עד כה.

האנליסט ישי ששון קובע לחברה מחיר יעד של 21.5 שקל, הנמוך מעט ממחיר המניה בבורסה וכן ממחיר היעד הקודם שלו למניה - 22.7 שקל. ששון מציין כי עבור מי שמעוניין להיחשף לפעילות הקבוצה, ההשקעה בחברה הבת סאמיט גרמניה (50%) שמניותיה נסחרות בלונדון - עדיפה על ההשקעה בסאמיט עצמה, שנסחרת בבורסה בתל אביב.

ישי ששון
ישי ששוןצילום: יוסי צבקר

הנימוק המרכזי של ששון להורדת ההמלצה הוא הירידה שרשמה החברה ברווח המנוכה מהשפעות חד פעמיות - FFO. בדו"חות הרבעון השלישי של 2016 רשמה החברה ירידה של 27.6% בסעיף זה ביחס לרבעון המקביל, ושל 12.5% ביחס לרבעון הקודם.

החברה עצמה ייחסה את הירידה להיחלשות היורו, אבל בסקירה שפירסם ציין ששון כי להערכתו זו לא הסיבה היחידה. לדבריו, השינוי בשער החליפין של היורו ברבעון השלישי ביחס לתקופה המקבילה הוא 0.5% בלבד, כך שהירידה ב-FFO נותרת לדבריו "לא מוסברת".

זוהי גם הסיבה לכך שששון מעדיף את סאמיט גרמניה שאחראית ל-86% מה-FFO של החברה האם. ששון מעריך כי פעילות הנדל"ן המניב בגרמניה תישאר מנוע הצמיחה העיקרי של סאמיט. לדבריו, שווי האחזקה של סאמיט בכלכלית ירושלים זניח לאחר המימוש האחרון שביצעה מבחינת השווי הנכסי הנקי של החברה (NAV), כך שפוטנציאל עליית הערך של כלכלית ישפיע על החברה האם רק בשוליים.

מחירן של מניות סאמיט בבורסה בתל אביב טיפס בחמש השנים האחרונות ב-375% - עלייה שמשקפת תשואה שנתית ממוצעת של 36%. שווי השוק של החברה בבורסה בתל אביב הוא כ-1.8 מיליארד שקל. ששון מסקר את החברה זה שנתיים, ועד כה העניק לה "תשואת יתר". המניה אכן עלתה בפרק הזמן הזה ב-45% - בעוד מדד ת"א 100 רשם תשואה שלילית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker