בעלים חדש לתמיר פישמן נדל"ן: קבוצת גבאי רכשה את השליטה ב-9.5 מיליון שקל

אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי: "אנו רואים ערך ופוטנציאל רב בקרקע שמחזיקה החברה בהונגריה ובכוונתנו לממשו"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אלי גבאי
אלי גבאיצילום: אשר סוידנסקי

קבוצת גבאי מאמינה בהשקעה בהונגריה: הקבוצה, המנוהלת על ידי אלי גבאי, דיווחה כי רכשה את השליטה בחברת הנדל"ן תמיר פישמן מאיש העסקים החרדי, אליהו קנפלר. בתמורה ל-9.5 מיליון שקל קיבלה לידי קבוצת גבאי 25% ממניות חברת הנדל"ן שהוקמה כקרן השקעות של בית ההשקעות תמיר פישמן בשנת 2007 ונסחרת בבורסה מאז -2009. מאז הנפקתה בבורסה קרסה מניית החברה ב -41% עקב המשבר בהונגריה. לאחר הדיווח על שינוי הבעלות  מניית החברה מגיבה בזינוק של 10% שקירב את שווי של תמיר נדל"ן ל-31 מיליון שקל.

בדו"חות הכספיים של תמיר פישמן נדל"ן לרבעון השלישי של 2016 נכתב כי החל משנת 2014 חלה תפנית מסוימת בכלכלה ההונגרית שהתבטאה בצמיחה גבוהה, שיעורי אבטלה נמוכים ואינפלציה נמוכה. בדו"חות מוסבר כי "שינויים אלה החלו לתת את אותותיהם גם בתחום הנדל"ן שושם התאוששות וגידול בביקושים. אולם, המשקיעים ויזמי הנדל"ן עודם זהירים מאוד בטווח הקצר, כך שהביקוש לפיתוח והשקעה במקרקעין בסדר גודל כמו של החברה עדיין נמוך בשלב זה".

הנכס העיקרי שבבעלות חברת הנדל"ן תמיר פישמן הינו קרקע בבודפשט – ברובע ה-18 הנפרס על 220 דונם עם 325 אלף מ"ר לבניית מגורים. החברה העריכה את שווי הקרקע ב-8 מיליון יורו. כמו כן, בקופתה נותרו בסוף הרבעון השלישי 1.4 מיליון יורו ונכסים פיננסיים נזילים בהיקף של כ-4 מיליון יורו. ההון העצמי של החברה נכון לסוף תקופת הדו"ח הסתכם ב-13 מיליון יורו.

אלי גבאי ציין כי: "אנו רואים ערך ופוטנציאל רב בקרקע שמחזיקה החברה בהונגריה ובכוונתנו לממשו. לקבוצה ניסיון רב בניהול נדל"ן במזרח אירופה ובהונגריה בפרט לאחרונה חלו תמורות משמעותיות באחוזי המע"מ לדיור בהונגריה אשר ירדו מ- 26% ל- 5% בלבד, מה שהעלה משמעותית את האטרקטיביות למימוש הקרקע".

העסקה צפויה להיחתם ב-27 לחודש, אז גם יתפטרו מתפקידם הדירקטורים אליהו קנפלר רוני אוחיון ומשה גורן  שמונו מטעם בעל השליטה הקודם.

לפני פחות משנה רכשה קבוצת גבאי יחד עם דיויד מוריס את חברת הנדל"ן אנגל משאבים ב-6.5 מיליון יורו. כמו כן רכשה החברה את חברת צ. לנדאו בתמורה ל-44 מיליון שקל לאחר שנקלעה לקשיים.

קבוצת גבאי הוקמה לפני כשלושה עשורים על ידי שמשון גבאי ופועלת בתחום הנדל"ן למגורים ונכסים מניבים בישראל. הקבוצה יוזמת, מתכנתת ובונה בביצוע עצמי, פרויקטים של מגורים ברחבי הארץ. כמו כן, הקבוצה פעילה גם בתחום ההתחדשות העירונית עד כה, הקבוצה בנתה מעל ל-4,000 יחידות דיור במגוון פרויקטים. כרגע החברה משווקת, בין היתר, את הפרויקטים בודנהיימר 8 תל אביב, NINE תל אביב,  Aria אשקלון, גבאי בפסגות אפק ראש העין ועוד. עד סוף 2016  מתוכננים לצאת לשיווק פרויקטים נוספים כגון חוות יפת בכפר שלם וסוקולוב בהוד השרון. קבוצת גבאי בעלת מחצית מגרעין השליטה באנגל משאבים. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker