בעל מניות בכיל נערך לתביעה נגזרת על מחיקת 239 מיליון דולר בפרויקט ההרמוניזציה

חברת רבקה טכנולוגיות, שמחזיקה ב-41 מניותיה של כיל, מבקשת מבית המשפט להורות לכיל למסור לה מסמכים בנוגע למשיכת השקעתה בפרויקט ERP: "לא ייתכן שהמנהלים האחראים לא ישלמו על כך מחיר, ושקופתה של כיל היא היחידה שתינזק"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ייצור אשלג של כיל
ייצור אשלג של כילצילום: בלומברג

הפסד ענק של 239 מיליון דולר נטו שספגה כיל ממחיקת השקעתה בפרויקט ERP עשוי להגיע לבתי המשפט. חברת רבקה טכנולוגיות, שמחזיקה ב-41 מניותיה של כיל, מבקשת מבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עורך הדין רונן עדיני, להורות לכיל למסור לה מסמכים בנוגע להשקעתה בפרויקט ההרמוניזציה, שבמסגרתו ניסתה כיל לאחד את מערכות המידע וניהול משאבי הארגון (ERP) שלה.

הבקשה לגילוי ועיון במסמכי החברה נעשית בהתאם לסעיף 198(א) לחוק החברות ולקראת הגשת בקשה לאישור תביעה נגזרת, כלומר תביעה שבה ייכנס התובע בנעלי החברה ויתבע בעלי תפקידים ודירקטורים על נזקים שנגרמו לחברה ולבעלי מניותיה בשל מעשיהם ומחדליהם. החוק קובע שמי שרשאי להגיש תביעה נגזרת רשאי לבקש מבית המשפט שיורה לחברה לגלות מסמכים הנוגעים להליך אישור התביעה הנגזרת.

רבקה טכנולוגיות מבקשת לקבל העתק מפרוטוקול ישיבות הדירקטוריון וועדותיו, שבהן נדון פרויקט ההרמוניזציה כמו גם ההחלטה על דרך תפעולו, כולל גיבוש אבני דרך, מבנה תגמול הצדדים השלישיים שנשכרו על ידי כיל לביצוע הפרויקט, קביעת בקרות ובחינת הישימות והכדאיות של הפרויקט, החלופות שעמדו בפני הדירקטוריון והמומחים ששכר כדי לייעץ לו האם לבצע את הפרויקט.

עו"ד עדיני מבקש מבית המשפט להורות לכיל למסור בתצהיר האם הדירקטוריון מינה ועדה או צוות מיוחד לתפעול וקידום פרויקט ההרמוניזציה, ואם כן - מה היה הניסיון של חבריו, שכרם והיקף משרתם. הוא מנמק את הבקשה בכך שרבקה טכנולוגיות סבורה שהדירקטוריון או יועציה של כיל כשלו בתפקידם לפקח ולבחון את התנהלות הפרויקט והטמעת מערכת ה-ERP בזמן אמת, ובשל כך החברה ספגה הפסד עצום של 177 מיליון דולר לאחר מס, שמחק את הרווח הנקי אותו צברה במחצית הראשונה של 2016.

"לא ייתכן שהמנהלים האחראים לא ישלמו על כך מחיר ושקופתה של כיל היא היחידה שתינזק", כותב עדיני בבקשה, ומוסיף כי החברה פירסמה דיווחים חסרים שלא כדין בנוגע לפרויקט ההרמוניזציה, וזאת על אף היותה חברה ציבורית שמחויבת על פי חוק למסור דיווחים מלאים וברורים לבעלי מניותיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker