אמות גייסה 267 מיליון שקל בהנפקת מניות

חברת הנדל"ן, שבשליטת אלוני חץ, העלתה את היקף הגיוס מ-200 ל-267 מילון שקל לאור ביקושים גבוהים ■ אלוני חץ רכשה מניות ב-100 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מגדל אטריום של אמות ברמת גן
מגדל אטריום ברמת גןצילום: עופר וקנין

חברת הנדל"ן אמות הודיעה היום (ד') כי השלימה את השלב המוסדי בהנפקת מניות, שבה גייסה 267 מיליון שקל. החברה תיכננה לגייס 200 מיליון שקל, אך לאור ביקושים גבוהים יותר, החליטה להגדיל את מספר המניות שהנפיקה ל-16 מיליון מניות, לעומת התוכנית המקורית להנפיק 12 מיליון מניות. המניה יורדת היום ב-1.3%.

הגיוס בוצע במחיר של 16.7 שקל למניה (לפני עמלת התחייבות מוקדמת) כאשר מחיר המינימום במכרז עמד על 16.66 שקל למניה, שהיה המחיר שבו סגרה המניה אתמול. בעלת השליטה באמות, אלוני חץ, שהחזיקה ב-62% ממניות החברה לפני גיוס ההון, השתתפה גם כן בהנפקה והזמינה 6 מיליון מניות בהיקף של כ-100 מיליון שקל (כ-37% מההון שגוייס).

ההון שגוייס ישמש את אמות למימון חלק מתוכנית ההשקעות של החברה, שכוללת כמה פרויקטים גדולים, שאמורים להיות מנועי הצמיחה של החברה בעתיד - לאחר שכמעט והשלימה את האכלוס של מגדל אטריום ברמת גן.

לפני כשבועיים הודיעה אמות על רכישת זכויות החכירה לפרויקט בבנייה שברחוב הברזל 30 בשכונת רמת החייל שבצפון תל אביב. אמות מעריכה כי כלל ההשקעה שלה בפרויקט - כולל עבודות הגמר שאמורות להסתיים בתחילת 2017, יגיע ל-280-270 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2017 תקבל אמות לידיה את הפרויקט, ותשלים את התשלום עבור הזכויות, כש-100 מיליון שקל מהסכום ישולמו באופן מיידי.

פרויקט נוסף, עליו הודיעה החברה ביולי, הוא הקמת מרכז מסחרי ומגדל משרדים בחולון. אמות, שזכתה במכרז להקמת המרכז, תהיה שותפה של עיריית חולון בפרויקט, כשהעירייה תחזיק בכ-22% ממנו. ההשקעה של אמות בפרויקט מוערכת על ידי החברה ב-280 מיליון שקל; החברה זכתה גם במכרז לקרקע בשטח 34 דונם במודיעין, ובכוונתה להקים עליו מבנה לוגיסטי בהיקף השקעה ראשוני מוערך של כ-70 מיליון שקל.

את הגיוס הובילו ווליו בייס חיתום ולידר הנפקות בהשתתפות ברק קפיטל חיתום, אקסלנס נשואה חיתום, רוסאריו שירותי חיתום ואגוז הנפקות ופיננסים.

אמות נסחרת לפי שווי של 4.9 מיליארד שקל, לאחר שמתחילת השנה הניבה המניה שלה תשואה של 40%. בדו"חות הרבעון השלישי הציגה אמות עלייה של 13% ב-NOI, הרווח מהפעלה ומהשכרה של נכסים בנטרול פחת - והוא הסתכם ב-144 מיליון שקל. זאת, בעקבות עלייה של 11% בהכנסות מדמי שכירות וניהול נדל"ן ל-152 מיליון שקל. ה-FFO הריאלי, כלומר הרווח הנקי בנטרול משתנים חד פעמיים, טיפס ב-16% ל-94 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker