תספורת של 90%: הקבוצה שרוכשת את אורתם סהר

לחברה, שתימכר לקבוצת אסייג-אלוני-מנוליט, חובות של מיליארד שקל. היא תשלם לקופת הנושים 75 מיליון שקל - מתוכם כ-10 מיליון שקל בתוך 14 יום, 5 מיליון נוספים יועברו בתוך כמה חודשים והיתרה תועבר בתשלומים שנתיים

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנכ"ל אורתם סהר, אמיר נחוםצילום: תומר
שלי אפלברג

בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר היום (ג') הסדר חוב לחברת אורתם סהר עם תספורת של 90% לנושים הלא מובטחים של החברה שמחזיקים בחוב של כ-500 מיליון שקל. לאחר דיון שנמשך 5 שעות נקבע כי קבוצת אסייג-אלוני-מנוליט, המורכבת מאנשי העסקים חנן אסייג, רענן אלוני ופיני יעקובי תרכוש את החברה הכושלת במסגרת הסדר נושים.

עו"ד שאול ברגרזון, אחד משני הנאמנים של אורתם סהר אמר כי: "לאחר מאמץ ניכר אני שמח שהוגש ההסדר שיאפשר החזר כספים לנושים הרגילים ולציבור בעלי האג"ח. אני שמח כי בעבודה מאמצת של חודש ימים הצלחנו להביא להסדר שמאפשר את מכירת החברה במקום פירוקה".

לפי ההצעה שאושרה היום, הקבוצה תשלם לקופת הנושים 75 מיליון שקל - מתוכם כ-10 מיליון שקל בתוך 14 יום. 5 מיליון נוספים יועברו בתוך מספר חודשים והיתרה בתשלומים שנתיים שווים שייפרסו על כחמש שנים. כמו כן הסכימה החברה לחלוק עם קופת ההסדר 50% מרווחי הפרויקטים בעתיד. נוסף על כך יועברו אליה 47.5% מהתביעות שמנוהלות.

מכיוון שההסדר טרם הועלה על הכתובים פסק השופט כי עד מחר ב-13:00 יגישו נאמני ההסדר עו"ד שאול ברגרזון ויזהר קנה לבית המשפט את נוסחו הסופי. על מנת למנוע מצב בו הצדדים יתחרטו, דרש  השופט את הסכמתם של כלל נציגי הנושים בבית המשפט ואת המחלוקות שנותרו הותיר לשיקול דעת בית המשפט.

בא כוח הנאמן, עו"ד אופיר נאור, שפסל את ההסדר בגלל מחלוקת של 12 מיליון שקל בין הנושים הלא מובטחים של קבוצת אלוני טען כי "לא ראוי שהחברה תימסר למשקיע אשר לא לוקח על כתפיו סיכון". גם התנגדות הביטוח הלאומי והבנקים לאומי ומזרחי – לא מנעה מהשופט ללחוץ על הצדדים לקבל את ההסדר. בניגוד לבקשת הספקים של אורתם סהר להשתחרר מהפרויקטים בהם לא מעוניינת קבוצת אלוני קבע השופט כי "צו הקפאת ההליכים ימשיך לחול על כלל הפרויקטים עד ה-27 לחודש. נוצר כאן תקדים המשמעותי והוא שלראשונה בישראל הנושים המובטחים - הבנקים הסכימו לוותר על 30% מהביטחונות שלהם לטובת הנושים הרגילים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker