פיספסתם: המניה שזינקה קרוב ל-500% מתחילת השנה

כ-20 חברות הצליחו להניב למשקיעים בהן תשואה תלת ספרתית מתחילת שנת 2016, וזאת עוד לפני שהשנה הסתיימה ■ המשותף לכולן - שוויין בבורסה אינו גבוה, והן מרכזות מחזורי מסחר נמוכים

שלי אפלברג
שלי אפלברג
כסף שקלים
צילום: בלומברג

התלונות על התייבשות הבורסה המקומית לא עצרו חברות שהניבו למשקיעים בהן תשואה תלת ספרתית גבוהה, של כמעט 500% מתחילת השנה. מבט על סיכום תשואת המניות הנסחרות בתל אביב מראה כי נכון להיום כ-20 חברות הצליחו להניב למשקיעים תשואה פנטסטית שנעה בין 100%-478%.

מי הן אותן חברות? TheMarker בדק ומצא כי את הטבלה מובילה מניית חיפושי הגז והנפט מודיעין, שהניבה למשקיעים בה תשואה של 478% מתחילת השנה. זאת, בשעה שמחירי הנפט בעולם רק ירדו מחודש לחודש.

מאז ששותפות חיפושי הגז והנפט, שבשליטת קבוצת אי.די.בי וצחי סולטן, דיווחה על פוטנציאל לתגלית גז ברישיונות דניאל מזרח ומערב, מניית החברה סבלה מתנודתיות גבוהה. בפברואר הודיעה החברה כי בכוונתה להתחיל בפרויקט לחיפוש נפט בקליפורניה. היום עולה מניית החברה בכ-1%, אך במחזור דליל של 185 אלף שקל.

אחריה בטבלת ההשקעות המוצלחות נמצאת מניית הקלינטק אינפימר, שהניבה למשקיעים בה מתחילת השנה תשואה של 269%. המסחר באינפימר כמעט ולא קיים, ולכן היא נסחרת רק בתחילתו ובסופו של יום המסחר. שווי החברה בבורסה היום הוא כ-138 מיליון שקל בלבד. החברה עוסקת בתחום מיחזור אשפה עירונית לחומרי גלם של התעשייה הפלסטית, ומשקיעה בענפי טכנולוגיה. בעלי השליטה בחברה הם יובל וטל תמיר.

את המקום השלישי ברשימת התשואות תפסה מניית סאני תקשורת, שהמשקיעים מכירים בשם סקיילקס. מאז שנחטפה החברה מידיו של אילן בן דב ועברה לשליטתו של יעקב לוקסנבורג וחברת לפידות שבשליטתו, הנהלת החברה בראשותה של ענת כהן שפכט הצליחה לחולל פלאים. בעקבות השיפור הדרסטי בשורת המכירות והרווח המניה הגיבה בהתאם - והניבה למשקיעים בה תשואה מכובדת של 237%. שווייה של סאני תקשורת בבורסה הוא כ-89 מיליון שקל בלבד.

את המקום הרביעי והמכובד ברשימת התשואות הפנטסטיות תפסה מניית חברת אחים דוניץ העוסקת בנדל"ן. מניית החברה מטפסת היום בעוד 2.1% במחזור של 1.2 מיליון שקל. אך מי מהמשקיעים שרכש את המניה בתחילת השנה נהנה מתשואה מרשימה של 169%. שווי דוניץ בבורסה מסתכם ב-355 מיליון שקל. החברה מנוהלת על ידי ניסים אחיעזרא.

את המקום החמישי בטבלה תפסה מניית אקסלנז עם תשואה של 162%. אקסלנז מפתחת, מייצרת ומשווקת מיכשור רפואי לביצוע בדיקות נשיפה לצורך אבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד. החברה צופה כבר ברבעון הראשון של 2017 להתחיל במכירות המכשיר BreathID Hp Lab System לשוק המעבדות בארה"ב. את המקום היוקרתי בטבלת התשואות השיגה החברה חרף הפסד של 3 מיליון שקל, אותו רשמה ברבעון השלישי של 2016. שווי החברה בבורסה הוא 142 מיליון שקל.

5 המניות המובילות  כפי שמתואר בכתבה

גם למשקיעים ב-15 החברות האחרונות בטבלה אין הרבה על מה להתלונן. מניית אנגל משאבים הניבה תשואה של 155%; מניית ב. יאיר , שהיתה מעורבת בפרשיות מדאיגות, הניבה תשואה של 150%; מניית ארית תעשיות זינקה ב-139%; מניית רימוני עלתה ב-125%; מניית סומוטו הניבה למשקיעים בה תשואה של 124%; מניית מזור רובוטיקה הניבה למשקיעים בה מתחילת השנה 124%; מניית ראלקו זינקה מתחילת השנה ב-122%; תמדא הניבה 119%; לודן זינקה ב-118%; ישראל קנדה נהנתה מקפיצה של 117%; צנורות המזרח התיכון הציגה עלייה של 114%; ברימאג עלתה ב-113%; וסודהסטרים נהנתה מעלייה של 108%. את הרשימה סוגרות המניות טלסיס עם תשואה של 100% והכשרה אלפא עם תשואה של 100% אף היא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker